מנחים: רן יניב הרטשטיין, אורן הוברמן, חכים בשארה, אפרת אסקירה, אילנה תמיר

‫פודקאסט מספר 29, הוקלט ב-27 במאי, 2007. כ-50 דקות. נושאים: 892/חוק הצנזורה; גוגל גונבת קליקים; אליזרין ויסברג/זרובבלה ופלפל; ועוד‬.

השבוע כתבתי את השבוע ברשת בנענע, אז עד שהגעתי לפודקאסט היתה קצת ירידת מתח. אפשר למצוא שם עוד כמה דעות וקישורים מעניינים.

00:50 הגבלת גישה. שר התקשורת וחבר מרעיו מבקשים למנוע גישה לאתרי פורנוגרפיה, הימורים ואלימות בהצעת חוק שמדגימה היטב את המצב הקטסטרופאלי של הדמוקרטיה בישראל. זה אולי לא נראה ככה, אבל הם מבינים טוב מאוד שמה שהם באמת מדברים עליו זה שלילה מקיפה וגורפת של כמה מהחירויות הבסיסיות ביותר שלנו; אוסטרליה מחלקת תוכנות לסינון אתרים; שיעורי בית לכל המאזינים שלנו שעדיין (או כבר) בתיכון - 150 מילה על הצעת החוק של אטיאס.

24:30 גוגל גונבת קליקים. פיליפ לנסן מאשים את גוגל בגניבת קליקים מהבלוג שלו - נגן הווידאו שמוטמע בעמודי התוצאות אמנם חוסך מהגולשים את הצורך לבקר באתר ממנו הווידאו הגיע, אבל הוא גם חוסך מבעלי האתרים את הכניסות של אותם הגולשים. עוד באותו נושא: גוגל קונה את FeedBurner, מכפילה את מגבלת הגודל על קבצים מצורפים בג'ימייל, ומתרגמת חיפושים לשפות שונות; אפיק 2014;

32:02 פרסום. בלוגרית מכרה את הבלוג שלה לחברת בגדי ים לשבוע. פרסום בתנאים שלנו או ניצול ציני על גבול העבדות? בעד ונגד.

שאר הנושאים שלא הוזכרו:

00:00 דל התחילה למכור מחשבי אובונטו. זולים ב-50 דולר ממחשבים עם חלונות. במחשבים זולים זה יכול בקלות להיות 10% ממחיר המחשב כולו. כמו כן הבטיחו להוסיף למחשבי חלונות תוכנה שמסירה את כל הזבל שמגיע עליהם.

00:00 כתוביות. אתר הכתוביות Subs יפסיק להפיץ כתוביות מתורגמות. מסתבר שזה לא חוקי.

00:00 תיבת פנדורה ניידת. נגן ה- Sansa Connect של Sandisk ימותג מחדש כנגן WiFi של פנדורה. לא ברור אם הוא ינגן גם מפ3ים רגילים.

00:00 סופו של המק-מיני? לפי אפל-אינסיידר, המק-מיני צפוי לרדת בקרוב מהמדפים. מאוד רציתי לקנות אחד, אבל זה הרבה מאוד זמן שאני מחכה שיוציאו את כל רכיבי-הצעצוע ויהפכו אותו למחשב אמיתי. מקווה מאוד שהם טועים.

00:00 ג'ובס וגייטס. סטיב ג'ובס וביל גייטס ישבו בפאנל בן כשעה וחצי עם וולט מוסברג וקארה סווישר מהוול-סטריט ג'ורנל וידברו על החיים. הוועידה תפתח ביום שלישי, אבל לא מצאתי מתי יערך הפאנל.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 29 - חינוך ביתי