מנחים: רן יניב הרטשטיין, אילנה תמיר, אפרת אסקירה, חכים בשארה

‫פודקאסט מספר 30, הוקלט ב-12 ביוני 2007. כ-30 דקות. נושאים: סאפארי לחלונות; לאופרד - OS X 10.5; ה-Eee; מדיניות הפרטיות של גוגל; כנס בנושא חקיקה של נז"ק בישראל; ועוד.‬

נפתח בהמלצה: עו"דקאסט, פודקאסט טכנו-משפטי של אפי פוקס, עומר טנא וגיל גייר. מעניין.

ועוד אחד: לכו לשלוח לגוגל דרישה להוסיף תמיכה בכתיבה מימין לשמאל לג'ימייל. זה לא יעבוד, אבל לפחות נדע שניסינו.

01:23 קרח בגיהנום. דחינו את הפודקאסט בשביל לדבר על נאום הפתיחה של ג'ובס ב-WWDC 2007. ההכרזות: אפל שחררה את ספארי לחלונות, ותוך שעתיים כבר התגלה האקספלויט הראשון. חוץ מזה הציגה את כמה מהחידושים בלאופרד וכן הודיעה כי תאפשר להריץ יישומי רשת כתוכנות צד שלישי על האייפון, שיגיע לחנויות ב-29 ביוני. שבוע לפני כן היא עדכנה את קו המקבוק פרו עם מחשבים חזקים וירוקים יותר; וולט מוסברג כבר קיבל את האייפון שלו; לדעתי כבר דיברנו על זה בפודקאסט, אבל אלו האנשים שחיכו בתור לוורקראפט; Delicious Library.

14:25 קרח בגיהנום 2. הראיון המשותף של סטיב ג'ובס וביל גייטס - קישור ישיר לווידאו באייטיונז ( לא זה).

19:38 אייי. אסוס הציגה בקומפיוטקס את ה- Eee, עם מסך 7 אינץ' ששוקל פחות מקילו ועולה 200 דולר.

23:12 גוגל. לגוגל יש את מדיניות הפרטיות הגרועה ביותר ברשת.

26:10 כנס בנושא חקיקה של DRM. היה מעניין. אני אמנם לא הצד הכי אובייקטיבי בסיפור הזה, אבל אני חייב להודות שעו"ד אייל פרייס ועו"ד אייל שגיא נכשלו לחלוטין בהוכחת צדקת טענתם בעיני, ולדעתי גם בעיני רוב הנוכחים האחרים. זאת לעומת שאר הדוברים שהערימו אינספור טיעונים מוחצים נגד עצם הרעיון של DRM, ובמיוחד נגד חקיקה שלו. כמובן, הרבה יותר קשה להוכיח שאתה צודק כשאתה פשוט טועה.

28:28 האירוניה. מפעילי האתר טורנטספיי חויבו לרגל אחרי המשתמשים שלהם.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 30 - FTFF