מנחים: רן יניב הרטשטיין, אילנה תמיר, אורן הוברמן

‫פודקאסט מספר 2, הוקלט ב-7 באוגוסט, 2006. כ-56 דקות. נושאים: ועידת המפתחים השנתית של אפל; בלוגרים בתשלום ו-PayPerPost; וובסטר ונשים כותבות; אתרי חדשות חברתיים בישראל; ועוד.‬

יצאנו מביתא! אחרי שתי הקלטות לניסוי כלים, אנחנו מזמינים את כל מי שרק רוצה לבוא ולהקשיב לפודקאסט שלנו, שיעלה לרשת מעתה והלאה, ובמידה ולא יהיו אירועים מיוחדים, מדי יום שלישי. נקווה שהשרתים יעמדו בעומס של עשרות אלפי ההורדות ושנוכל להמשיך ללכת ברחוב בלי להסתיר את פנינו במשקפי שמש מחנות תחפושות.

השבוע, פודקאסט בסימן בלוגים והרשת ההשתתפותית. תיקון קל - בכל ההתייחסויות של רן ל-"אייפוד שאפל", התכוון המשורר כמובן לאייפוד נאנו. קורה, טועים.

וועידת המפתחים השנתית של אפל. מק-פרו - המקינטוש החזק ביותר. תחנת עבודה מקבילה של Dell אמורה לעלות $1000 יותר, לפי סטיב ג'ובס. הפיצ'רים העיקריים של טייגר, לעומת הפיצ'רים העיקרים (נכון לעכשיו) בלאופרד. קמפיין iDont של סאנדיסק, קמפיין Lil'Monsta של סאנדיסק, קמפיין הנגן הסודי של קריאייטיב.

בלוגרים בתשלום. אתר בקבוק - תכנים אלכוהוליים. סיכום אירוע בבקבוק, כולל תגובות בלוגרים נבחרות (לינקים לבלוגים בישראבלוג לא עובדים). PayPerPost משלמים לבלוגרים ובכך מזהמים את הבלוגוספירה. כתבה של אדר שלו על תאגידי ענק והרשת החדשה.

וובסטר ונשים כותבות. כתיבה עצמאית מעניינת בוובסטר וכתיבה נשית בנשים כותבות. הבלוג של אריאנה האפטינגטון, הפייבוריטים של אריאנה האפטינגטון בטכנוראטי. הבלוג של אורי ברוכין באנגלית ובעברית, ה- OPML של אורי ברוכין. התוכנה שמפעילה את וובסטר ונשים כותבות היא גרגאריוס. רויטרס מעסיקה כותבי ידיעות בסין.

אתרי חדשות חברתיים בישראל. מספרי חקייני-דיגג קמו בישראל: שווה קריאה, פוליטינט, חדש-HOT. זה המקור. פליקר מודדים " מעניינות" של תמונות. קבוצת מונדו-אונו מנסה להשפיע על האלגוריתם באופן מלאכותי. אפשר להציף את הפוסטים החשובים גם בלי עזרה ישירה של הגולשים, כמו ב -Techmeme.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 2