מנחים: רן יניב הרטשטיין, אילנה תמיר, אורן הוברמן

‫פודקאסט מספר 3, הוקלט ב-29 באוגוסט, 2006. כ-50 דקות. נושאים: כמה תעלה ויסטה?; מחשב לכל ילד ופרוייקט כתו"ם; גוגל אופיס; הפינה של שירה גל; ועוד.‬

אחרי הפסקה ארוכה שלקחנו בדיוק אחרי שהוצאנו את עצמנו לאוויר העולם, שלושת הגיקים האהובים עליכם חוזרים כדי לדבר על כל מה שמעניין ברשת.

בזמן שלא היינו הספקנו לבקש (ולקבל) רשות מ-Daft Punk להשתמש בשיר Technologic באות הפתיחה שלנו, זכינו לתגובה הקולית הראשונה שלנו מחנן כהן, ואפילו הוספנו פינה שבועית חדשה עם אורחת גיקית מפתיעה.

03:36 כמה תעלה חלונות ויסטה? המחירים של חלונות ויסטה הופיעו באתר של מיקרוסופט בקנדה (ואחרי זה גם באמאזון, עם מחירים אחרים). חלונות XP עלתה בערך אותו דבר כשיצאה לראשונה, ומאז מחירה ירד. OS X של אפל עולה 130 דולר. SUSE לארגונים עולה 50 דולר. אובונטו לא עולה כלום. יש שמאמינים שחברות תוכנה נהנות מפיראטיות ולכן משמרות את התופעה על אש קטנה (יש למישהו לינקים בנושא?).

18:07 מחשב לכל ילד. פרוייקט " Children Machine 1" ופרוייקט כתו"ם. כיצד סין מתמודדת עם האינטרנט. מפרט טכני ופרטים נוספים אודות CM1 (לשעבר המחשב לכל ילד, לשעבר המחשב ב-100 דולר).

32:50 גוגל אופיס. גוגל השיקה חבילת יישומים משרדיים עם דגש על שיתוף ותקשורת. בהמשך יצטרפו גם יישומי תוכן כמו מעבד תמלילים ו גיליון נתונים. אל תופתעו אם השירות יזכיר לכם את אופיס לייב. בזמן שגוגל ומיקרוסופט משחקות בגרסאות בטה סגורות ושירותים חלקיים, לזוהו ולאחרים כבר יש את כל מה שצריך בשביל להפעיל חברה קטנה מהדפדפן בלבד. אניל דאש השווה בין כל השירותים השונים.

45:00: פינה שבועית חדשה עם אורחת גיקית מפתיעה.

46:25: תגובה קולית של חנן כהן.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 3