מנחים: רן יניב הרטשטיין, אורן הוברמן, אילנה תמיר

‫פודקאסט מספר 4, הוקלט ב-4 בספטמבר, 2006. כ-77 דקות. נושאים: מבזקים; פורנו 2.0 - מישהו רוצה לראות את זה?; תיוג תמונות בגוגל; חנות המוסיקה של מייספייס; הפינה של שירה גל; ועוד.‬

את הפודקאסט הרביעי שלנו הקלטנו בדיוק במועד שתכננו, ואנחנו אפילו מעלים אותו לרשת רק יום אחד אחרי הזמן הקבוע. נכנסו לשוונג. זה גם יצא הפודקאסט הארוך ביותר שלנו, אבל היה כל כך הרבה חומר טוב ומעניין שפשוט לא ידעתי איפה לחתוך.

דיברנו בהרחבה על אתר פורנוגראפי והשתמשנו בהרבה מילים לא יפות, אז קחו את זה בחשבון אם אתם מתכננים להשמיע את הפודקאסט בארוחה המשפחתית הקרובה שלכם.

השבוע אנו ממשיכים עם הפינה הקבועה של שירה גל, ומתחילים עם פינת מבזקים חדשה של אורן.

01:23 מבזקים. מדרחוב נחלת בנימין עולה לרשת. ציון דרך נוסף לחלונות ויסטה - RC1. ספקית אינטרנט חדשה בישראל - 018 אקספון. מנכ"ל גוגל אריק שמידט נכנס למועצת המנהלים של אפל. מייספייס תמכור מוסיקה ברשת (בהמשך התייחסנו לנושא בהרחבה). ביטא 2 לפיירפוקס.

02:52 פורנוטיוב ופורנו 2.0. אין שם תוכן גולשים אבל זה נראה כמו אתר ווב 2.0 - פורנוטיוב (לא כדאי לפתוח במקום העבודה). ב-פורנ.א.לישיס יש תיוג חברתי של אתרי פורנו (גם לא בטוח לעבודה), ויש עוד הרבה אתרי " פורנו 2.0" אחרים.

30:07 תיוג תמונות בגוגל. ב-Google Image Labeler תשתפו פעולה עם גולש אלמוני כדי לסייע לגוגל ללמוד לזהות תמונות. זה דומה לטורקי המכאני שאנחנו מזכירים כמעט כל פרק. מדוע גולשים משתפים פעולה עם פרוייקטים כאלה, אפילו אחרי שנלמדו כל הלקחים מפרשות כמו רכישת CDDB על ידי Gracenote?

50:42 מייספייס תמכור מוסיקה ואפל תמכור סרטים. (בהמשך למבזק) להקות מצליחות דוגמת Arctic Monkeys כבר הדגימו את כוח הקידום של מייספייס. אל יאנקוביץ' מרוויח פחות מהורדות חוקיות. הסרטים שאפל תמכור באייטיונז יהיו זולים יותר מתקליטורי DVD.

01:14:37 שירה גל.

ולינק חינם לסיום: הרהור קצר אודות אפל, השיר טכנולוג'יק של דאפט פאנק, שימוש הוגן, וזכויות דיגיטליות.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 4 - זרע הפורענות