מנחים: רן יניב הרטשטיין, רוני שני, אדר שלו, ניצן וידנפלד

‫פודקאסט מספר 7, הוקלט ב-20 בנובמבר, 2006. כ-26 דקות. נושאים: מיקרוסופט מאיימת לתבוע משתמשי לינוקס; סוחרי סקנד לייף שובתים; קונסולות הדור הבא; בוידעם; ווב 3.0; אמנדה קונגדון פרשה מרוקטבום; לאורי קינג לא מבין באינטרנט; תואר אצולה לג'ונתן אייב; ועוד.‬

אני חולה, אילנה לא יכלה להגיע, אורן הבריז ושירה נסעה לראשון. אז הקלטנו פודקאסט קצר במיוחד ונחזור בשבוע הבא בכוחות מחודשים.

02:33 משתמשי לינוקס על הכוונת של מיקרוסופט. סטיב באלמר מאיים בתביעות נגד כל משתמש לינוקס "שמפר פטנטים של מיקרוסופט". למשתמשי סוזה אין מה לחשוש, כי מיקרוסופט כבר שילמה לנובל כדי שזו תודה באשמה. התביעות של SCO. שחר שמש אופטימי. אבן מוגלן ינסה לעדכן את רישיון GPL כך שההבטחה של מיקרוסופט שלא לתבוע את לקוחות Suse תהיה תקפה לגבי כל משתמשי לינוקס.

(מה שמותיר לדעתי שאלה מעניינת - מי בכלל כבר צריך את תאגידי הרשע האלו? חברות "מסורתיות" יותר כמו תנובה או אל על לפחות נותנות לנו עבור הנשמה שלנו איזו תמורה שיהיה לנו קשה לייצר בעצמנו, אבל מיקרוסופט כבר לא יכולה לעשות בשבילנו דבר. איזו זכות קיום עוד יש למיקרוסופט לצד לינוקס וקוד פתוח?)

05:37 סוחרי סקנד לייף שובתים. מפתחים יצרו כלי שמאפשר לשכפל כל חפץ בסקנד לייף, שעשוי להפר את זכויות יוצריו. יונתן קלינגר חושב שמגיע להם.

11:09 מלחמת הקונסולות, הדור הבא. פלייסטיישן ו-ווי יצאו השבוע לחנויות. קונה תמים רכש 3 פלייסטיישנים במקום פלייסטיישן 3. קוטקה, כמנהגו, מסכם את משחקי המילים בכותרות הקשורות ל-ווי.

12:14 שש דרגות הפרדה. כמה קליקים בין מאמר וויקיפדיה אחד לאחר?

14:10 בוידעם. אתר מכירות ישראלי שמאפשר לתרום את ההכנסות לצדקה.

15:02 ווב 3.0. נו מילא

17:30 מזל טוב לאמנדה קונגדון. בהצלחה בטלוויזיה. המחליפה - ג'ואן קולן.

21:38 לארי קינג לא מבין באינטרנט. מה זה בלוג?

23:44 ג'ונתן אייב זכה בתואר אצולה. מזל טוב.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 7 - ההצגה חייבת להמשך