מנחים: רן יניב הרטשטיין, אורן הוברמן, אילנה תמיר, רוני שני

‫פודקאסט מספר 9, הוקלט ב-4 בדצמבר, 2006. כ-37 דקות. נושאים: זנב ארוך בבלוגוספירה המקומית; שירות המוסיקה של אורנג'; תחליפי וובסטר; תיקונים לחוק DMCA; הבוס של AOL לא משתמש באימייל; יוניברסל סוחטת את מיקרוסופט; ועוד.‬

00:57 זנב ארוך בבלוגוספירה הישראלית. עכשיו ברצינות, אתם הייתם יכולים לחשוב על כותרת משעממת יותר לדיון הזה? בתגובה לאורי ברוכין, יהונתן קלינגר וגל מור. אם עוד לא קראתם - הזנב הארוך של כריס אנדרסן.

09:08 חבר הכנסת לא יודע על מה הוא מדבר. ב-13 בדצמבר, טוקבקיסטים ואנשי תקשורת יעלו לירושלים לדיון בהצעת חוק של ישראל חסון לחיוב טוקבקיסטים בהזדהות בשמם המלא. גל מור משווה את הצעת החוק למצב הרשת בסין (אפרופו שימוש ליברלי במונח זנב ארוך).

20:56 שירות המוסיקה הנלעג של אורנג‘ גרוע עוד יותר מ-iTunes וחנויות המוסיקה האחרות. שילוב של דמי מנוי חודשיים קבועים ומחיר מופקע עבור כל שיר אפילו לא יקנו לכם את הזכות המפוקפקת של להוריד למחשב קובץ מוגבל ב-DRM. לשירים בשירות של אורנג‘ אפשר להקשיב רק במחשב או בטלפון הסלולארי, ורק עם חיבור לאינטרנט. מזכיר למישהו את ה- ROKR? מי מפגרות יותר, חברות המוסיקה או הספקיות הסלולאריות?

28:55 תחליפים לוובסטר. גל מור מונה וממליץ. רוני אוהבת את ישרארלבנטי. ה- OPML שלי בבלוגליינס. ה-OPML של רוני בגוגל רידר יגיע בשבוע הבא. ואני אומר, שמעתם פעם על קורא RSS‏?

25:03 חדשות טובות. אם אפשר לקרוא למשהו שקשור ל-DMCA חדשות טובות… קונגרס ארה"ב קבע שישה יוצאי דופן לחוק האומלל, בהם מותר יהיה לעקוף הגנות דיגיטליות מבלי להפוך לפושע. בין היתר, מותר יהיה לעקוף הגנות של טלפונים סלולאריים כדי לעבור בין מפעילות, ולעקוף הגנות של משחקים מקונסולות שלא נמכרות עוד. עם זאת, האם לא מדובר בהכרה בעובדה ש-DMCA לא הולך ללכת לשום מקום, ואפילו ריכוך דעת הקהל לקראת חוק דרקוני ואורווליאני עוד יותר?

30:57 לא יותר מ-640KB בשבילי, טוב תודה. ולסיום, הבוס הגדול של AOL לא מבין את הקטע של כל הדואר האלקטרוני הזה.

31:26 יוניברסל הצליחה לסחוט את מיקרוסופט. האם היא תצליח גם עם אפל? האם גם אפל תסכים לטענה לפיה כל בעלי ה-iPod הם גנבים? מצד שני, הם מתקרב היום בו כל אזרח ידרש לשלם מס-שוחד קבוע ויוכל להחליף קבצים ללא חשש? מי מפסיד/מרוויח מזה? אם תהיתם, אגב, בכיר כזה או אחר ביוניברסל דווקא מאמין שאמנים זכאים לתשלום על עבודתם (זהירות, עמוד מרעיש).

וגם

פטנטים. יב“מ הודיעה כי תפרסם ברשת את כל בקשותיה לפטנטים כדי לנסות לצמצם סכסוכים יקרים אחרי שהפטנטים ירשמו כבר. לעומת זאת, מקדונלדס רושמת פטנטים על הסנדביץ‘, ו-LSI קיבלה פטנט על קונספט תכנותי מוכר, וקאנון עשויה לתבוע אתכם אם תיתנו למישהו מחוץ למשפחה המידית להשתמש במצלמה שלה (לא באמת חשבתם שהיא שלכם, נכון?).

משתמשי מק מזדהים עם מר PC בגלל שהם קרובים אליו בהרבה בגיל.

ואחד אחרון שלא הספקנו

שבוע גרוע ל-MPAA. הפעילו לחץ נגד חוק להגנה על צרכנים, שהיה הופך את כמה מהשיטות בהן הם נוקטים בציד המכשפות שלהם לפשע. כמו כן, יצרו עותקים לא חוקיים של הסרט This Film is Not Yet Rated, אבל הרגיעו את היוצר בטענה שהסרט ” שמור ומוגן אצלנו בכספת“. חברינו המשתפים, רכשו כספת! אם זה המצב, אין פלא שכולם האמינו לזה.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 9 - זנב באורך בינוני