מנחים: רן יניב הרטשטיין, אדר שלו, רוני שני, אורן הוברמן

‫פודקאסט מספר 10, הוקלט ב-11 בדצמבר, 2006. כ-30 דקות. נושאים: ויסטה מייצרת פרנסה; מוסיקה דיגיטלית בישראל; משקל האינטרנט; מיקרוסופט ב-OLPC; הבלוג של ביבי; גוגל ופיירפוקס; מה קורה ביאהו?; סטיבן הוקינג בישראל; ווב 2.0; חנוכיאדה בוויקיפדיה; הווי בישראל; ועוד.‬

פודקאסט מספר עשר חגיגי.

00:55 דרוש טכנאי. מיקרוסופט טוענת שויסטה תייצר 100,000 מקומות עבודה חדשים בארה"ב. ואנחנו טוענים - ברור, הרי מישהו יצטרך לפרמט את כל המחשבים האלה.

02:24 Draconian Measures. עד כה חברות התקליטים הגדולות שחררו קומץ מזערי של שירים בפורמט נטול מגבלות, אבל יש בכל זאת מי שמתעקשים לראות כאן מגמה חיובית. בארץ בדרך כלל מוכרים שירים בלי DRM, אבל לא תמיד.

(פרסומת ל- DreamHost)

04:50 פיזיקה. האינטרנט שוקלת כ-60 גרם.

05:33 מיקרוסופט דוחפת את ידיה לתוך קרבי ה-OLPC. משום מה, לא נראה שקברניטי הפרוייקט מנסים להתנגד לגרסה של מיקרוסופט לשוויון דיגיטאלי - מהדורה מוחלשת במיוחד של חלונות שנועדה להנציח את נחשלותן של מדינות העולם השלישי.

08:05 צנזורה. איראן כבר חוסמת, ישראל עדיין לא החליטה.

11:10 צנזורה בסקנד לייף. לינדן לאבס שוקלים לצנזר את הלמו של סקנד לייף.

13:19 ביביבלוג. תהייה פילוסופית - בבלוג של ביבי יש רק תגובות אוהדות בגלל שכולן נכתבו על ידי מגיבים בתשלום, או בגלל שכל התגובות האחרות צונזרו על ידי עורכים בתשלום?

15:56 גוגל + פיירפוקס = אהבה גדולה לנצח. (או לפחות עד שגוגל תסיים לרקוד על הקבר של מיקרוסופט) גוגל משווקת את פיירפוקס למשתמשי אקספלורר.

16:37 מה קורה ביאהו? הרה-ארגון האחרון ביאהו ומזכר פנימי שדלף לאחרונה גרם להרבה בלוגרים ועיתונאים לתהות - מה בדיוק קורה שם?

20:25 סטיבן הוקינג בישראל. נפגש עם ראש הממשלה ושוחח עם תלמידים. אותי דווקא מעניינות יותר שאלות העומק החודרות שיפנה אליו המראיין המחונן יאיר לפיד. תמיד תהיתי איזה טעם של גלידה הוקינג היה הכי רוצה להיות.

21:23 עדיין עם הווב2.0 הזה? אוריילי עוד לא הצליח להגדיר כהלכה את המושג שהוא עצמו טבע. במשפט אחד, הוא אומר: "יישומי רשת שמשתפרים ככל שיותר אנשים משתמשים בהם". הפוסט אמנם מונה מספר כללים מועילים שעשויים לסייע לחברות אינטרנט לנצל כהלכה את הרשת ואת קהילת המשתמשים שמתפתחת סביב השירותים שלהן, אבל דחיל ראבאק, מה עוד צריך לקרות כדי שהעולם יבין שלמונח הזה פשוט אין שום משמעות?

22:55 חנוכיאדה בוויקיפדיה. מפגש שיערך בשישי הקרוב במרכז הבינתחומי בהרצליה יציין את הערך ה-50,000 בוויקיפדיה הישראלית. בתכנית מספר הרצאות וכן תצלום קבוצתי. העמוד של חכם חנוכה - טרול הוויקיפידיה העברי הראשון. הערך של מקינטוש. מאמר קצר - קצרמר. התרומה האישית שלי לאנציקלופדיה הפתוחה מזערית ביותר - אני מקווה שאם אצטלם לא יערכו אותי מחוץ לתמונה.

26:27 ווי בארץ. ניב ליליאן ו-Vגיימס מציגים את הווי בוידאו, בחנות משחקים בגבעתיים שמוכרת את הקונסולה במחיר השערורייתי של 3,000 ש"ח - יותר ממה שאותה חנות דורשת עבור האקסבוקס 360. ראוי לציין שהמחיר הרשמי שנינטנדו קבעה למכשיר בארה"ב הוא בערך 1,050 ש"ח. אם קניתם, אנו מצפים לביקורת מפורטת בתגובות, וממליצים להזהר מהשלט המעופף.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 10 - עשור לגיקים