מנחים: רן יניב הרטשטיין, שירה גל, אורן הוברמן, צחי הופמן, אילנה תמיר

‫פודקאסט מספר 11, הוקלט ב-18 בדצמבר, 2006. כ-34 דקות. נושאים: גוגל, אורנג' ו-HTC מפתחות סלולרי; סיסקו השיקה את האייפון, אבל לא את זה שחיכינו לו; ביל גייטס מתחנף לבלוגרים; eMusic חוגגים 100 מיליון הורדות ללא DRM; האתר PirateBay חסם ספקית שחסמה את AllOfMp3; בי-דיגיטל קנתה את מקושרים ואת לילה; ועוד.‬

לראשונה בגיקים - ציוד הקלטה אמיתי, כולל מיקסר ושני מיקרופונים של Shure. ההתרגשות גדולה! תודה רבה לווידאו של נענע.

00:55 גוגלפון. אומרים שגוגל, אורנג' ו-HTC מפתחות טלפון סלולרי שיחולק בחינם וימומן על ידי פרסומות. וגם - מנוע לחיפוש פטנטים בגוגל.

10:30 אייפון. האייפון הושק, אבל לא על ידי אפל. השמועות מספרות שהסלולרי של אפל יושק במקוורלד בינואר, כפי שמבטיח לנו קווין רוז. מסתבר שגיזמודו ידעו על מה הם מדברים אחרי הכל.

15:20 אנחנו אנשי השנה של מגזין טיים. אבל גם אתם. כמה מהזוכים מסבירים שלא מדובר בגימיק. לפחות אנחנו בחברה טובה - לא פלא שאומרים שאני נאצי עם המיקרופון.

20:25 ביל גייטס מתחנף לבלוגרים. במפגש עם בלוגרים מובילים, ביל גייטס הכריז כי "גם הוא לא אוהב DRM". כן, בטח, הארכי-נוול של עולם התוכנה מתנגד למודל שמאפשר לו לעשות את הדבר היחיד שהוא מכיר - לכלוא את הלקוחות בתוך המוצרים שלו, ולהכריח אותם לקנות את אותם מוצרים מחדש שוב ושוב ושוב. ועוד באותו נושא, כשאתרי טכנולוגיה כמו גיזמודו ואנגדג'ט מקבלים מוצרים, הם מחלקים אותם כמתנות לקוראים שלהם. מה בדיוק עושה מייקל ארינגטון עם שלושת הזונים שהוא קיבל במתנה ממיקרוסופט, חוץ מלהאזין להם בעודו כותב פוסטים אוהדים על גייטס?

22:45 ואפשר גם בלי DRM. בחנות המוזיקה eMusic מכרו כבר 100 מיליון שירים בפורמט MP3 נטול מגבלות.

23:43 סולידריות. ספקית אינטרנט בשוודיה חסמה את אתר המוזיקה AllOfMp3, עליו נטען כי אינו משלם תמלוגים לאמנים את שיריהם הוא מוכר. בתגובה, האתר PirateBay חסם את הגישה אליו מאותה הספקית.

24:35 מנותקים. בי-דיגיטל קנתה את מקושרים ואת לילה בכ-4 מיליון ש"ח. גם MSN ו-ILCU משתפים פעולה. ואם יורשה לי למלא את מקומה של אדר שלו לרגע אחד - מאיפה יש לאנשים כסף לקנות מחשבים חזקים מספיק בשביל לפתוח את כל פרסומות הפלאש בעמודים הראשיים של כל האתרים המחורבנים האלה?

28:09 שירה גל. ויזה.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 11 - אנשי השנה: אנחנו והיטלר