מנחים: רן יניב הרטשטיין, שירה גל, אדר שלו, רוני שני, אילנה תמיר, אורן הוברמן

‫פודקאסט מספר 13, הוקלט ב-1 בינואר, 2007. כ-23 דקות. נושאים: שמה - אגרגטור תכנים מהרשת העברית; יריב חבוט צונזר ב-nrg; ידע תרגמה את האייפוד, אבל אנחנו צריכים לשלם; תפוז ישלמו לבלוגים 0.8 אג' לצפייה; אנטי-כנס בלוגרים בבינהרים; צנזורה בוויקיפדיה, או להיפך; ועוד.‬

את פרק התחזיות המיוחד משבוע שעבר החלטנו לגנוז לטובת פרק חדש שהקלטנו היום. כבר ערכתי וסגרתי אותו, והוא יעלה ביום רביעי.

נשאלנו לגבי הציוד שקיבלנו - שני מיקרופונים של Shure, ה- SM58 כמובן, ומיקסר UB1202 של Behringer. עם השקעה מינימלית היינו יכולים להפיק עם הכלים האלה הקלטות פחות או יותר מושלמות, אבל אנחנו עצלנים ומסתפקים בהקלטות ממש טובות, יחסית.

01:56 שמה יש אגרגטור של תכנים מהרשת הישראלית, בעריכת חבורה לא מצומצמת של בלוגרי-עלית-בעיני-עצמם: ישראל בלכמן, ירדן לוינסקי, אורי ברוכין, יהונתן קלינגר, יובל דרור, גדי שמשון, ליאור הנר, עידן כרמלי, רוגל סוקולין-מימון, אייל מאור ושרית עמר. אחרי שכולם מתאמצים כל כך להראות לנו כמה תוכן ראוי לקריאה יש בעולם התוכן העברי המקוון, מי כבר נשאר בשביל סתם לכתוב דברים? חוץ מזה, מה כואב לשים קישור לוורדפרס בעברית? ראוי לציון - כל זה אמרנו ואת וובסטר וחנן כהן לא הזכרנו.

06:09 צנזורה. יריב חבוט עצבן כמה אנשים. הוא אמר להם את האמת בטור דעה ב-nrg, והם מחקו אותו. הוא העלה אותו לבלוג שלו במקום.

09:51 אייפוד בעברית. ידע טרחה ופיתחה ממשק עברי לאייפוד - ברור שמישהו צריך לשלם על זה, וברור שזה יהיה אנחנו (אמרתי היום, אבל זה היה אתמול, כלומר ביום ראשון). יוונים רוצים את אפל ביוון.

12:57 תודה רבה באמת. גם תפוז נתקפה השבוע בנדיבות יוצאת דופן. מישהו שם נזכר שהם הבטיחו להחזיר קצת מהרווחים לבלוגרים שמיצרים אותם עבורם; הם עדיין לא עושים את זה, אבל לפחות הם נקבו במספר - 0.8 אג' לצפייה.

16:39 בלוגלבוע. 22 בלוגרים עלו לגלבוע למלונית בינהרים של משפחת גל בגדעונה. כתבו על זה כל כך הרבה שאני בכלל לא יודע למי לקשר. איכשהוא נקלעתי למצלמה של כרמל ויסמן וגם בהיתי בה כמו טמבל להרבה יותר ממה שנראה נחוץ, אבל אני לא מריר.

עדכון: הוידאו של נענע מהכנס.

19:53 צנזורה 2? וויקיפדיה חוסמת את קטאר.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 13 - שנה טובה