מנחים: רן יניב הרטשטיין, רוני שני, אילנה תמיר, אדר שלו

‫פודקאסט מספר 14, הוקלט ב-16 בינואר, 2007. כ-35 דקות. נושאים: האייפון "הוציא את המק ממקוורלד"; תערוכת CES; אורנג' קנתה כיתה בקריית שמונה; SRCH של ואלה וחיפוש 2.0 של תפוז; יום עיון בנושא אפליקציות עשירות עם דייויד מלוף; World or Warcraft במרכז ויצמן; ועוד.‬

00:59 אייפון. כל הרשת כבר אמרה כל מה שאפשר כבר להגיד - אפל הציגה את האייפון במקוורלד. אפל לא מספרת הרבה על המפרט הטכני שלו. היא גם " הוציאה את המק ממקוורלד".

06:00 וגם CES. כל הרשת כבר התעלמה מכל מה שקרה ב-CES, בעיקר בגלל שפשוט לא קרה שם הרבה. ויברטור שמתחבר לאייפוד.

09:19 כיתה אורנג' ראשונה. אורנג' קנתה בית ספר בקריית שמונה וקיבלה בעסקת חבילה גם את כל התלמידים שלו. משתלם.

13:28 חפש (כתוב כאן חיפוש, רק בלי אותיות אהו"י). ואללה השיקה את SRCH (נו, באמת), מנוע חיפוש חדש, ותפוז לא מזמן העלתה את חיפוש 2.0 (נו, באמת…), עוד מנוע חיפוש חדש, וגם עיצבה מחדש את עמוד הבית. מישהו חייב לתת למישהו איזו בעיטה רצינית במוח, שיתאפסו על עצמם כבר. לפחות תוצאות החיפוש לא רעות. זלנגו הורסת את הנוער. מקור המילה יאהו הוא בגוליבר (וגם תגלית מדהימה - ג'אוסיטיס עדיין קיימים!)

21:21 ממשקים אמידים ברשת. אילנה ואורן הלכו ליום עיון בנושא אפליקציות אינטרנט עשירות עם דייויד מלוף (ההרצאה והמצגת תעלנה לאתר רק ב-24 לינואר (עדכון: אבל אפשר לראות אותן כאן, תודה לנדב), כאן יש ראיון איתו). ב- kayak.com אפשר לחפש טיסות בלי שהעמוד יתרענן עד שלוחצים על חיפוש, וב- ivillage.com אפשר לראות לכמה אנשים בארה"ב קוראים Caleb. "עמוד הוא מטאפורה לרגע של הקשר רציף". חוץ מאג'קס, יש את XAML וגם WPF/E של מיקרוסופט, יש את Apollo ו- FLEX של אדובי, ואמור להיות עוד משהו.

31:17 WoW במרכז ויצמן. כמה מאות אנשים חיכו אתמול בתור ליד חנות המשחקים פריק במרכז ויצמן בתל אביב בשביל להיות הראשונים לקנות את World of Warcraft: The Burning Crusade, חבילת ההרחבה הראשונה של WoW. אילנה מוסרת ש-WoW הוא תחושה. ולסיכום: לירוייייייי ג'ננננננקיייייינננננססס.

להורדה: גיקים, פודקאסט 14 - עמוד הוא מטאפורה לרגע של הקשר רציף