מנחים: רן יניב הרטשטיין, אדר שלו, רוני שני, אורן הוברמן

‫פודקאסט מספר 15, הוקלט ב-22 בינואר, 2007. כ-30 דקות. נושאים: מיקרוסופט משקרת בנוגע לפיראטיות; הלהקה הרשמית של חלונות; חוק הטוקבקים חוזר; איגוד לייבלים עצמאיים ימכור שירים ללא DRM; בלוגרים מוזמנים לכנס של איגוד האינטרנט; ynet קונים את בוא'נה; גישה מקומית למסמכים של Zoho; חיים ראשונים; שיר השבוע; ועוד.‬

01:00 שקרנים. הפיראטיות היא בעיה שלהם, לא שלנו, אבל מיקרוסופט בכל זאת החליטו שאנחנו אחראים. בקמפיין חדש שמבוסס על קומיקס מניפולטיבי הם ממשיכים לנסות לשכנע אותנו שיש באמת יתרון בקניית רישיון של חלונות - כי זה יותר בטוח, יותר יציב, יותר מוסרי. לא חשוב שהבעיה עם וירוסים ורושעות ועם חוסר היציבות מקורה בתוכנות המחורבנות של מיקרוסופט ולא בפיראטיות או בעותקים לא חוקיים, לא חשוב שאין שום דבר מוסרי בהתנהלות של מיקרוסופט ובגישה שלה ללקוחותיה ולעולם - כל זה לא חשוב בכלל. העיקר שתקנו עוד רישיון. שקרנים.

הלהקה הרשמית של חלונות מדיה סנטר - Press The Green Button (התוכנות שלהם כבר יותר טובות). ובשביל גיקים אמיתיים שגם אוהבים מוסיקה אמיתית - I know the password to you shell account של ברצלונה.‏

05:38 חוק הטוקבקים 2. ישראל חסון חוזר ובגדול. הוא כנראה נעלב מעורכי האתרים שכנראה כבר אין להם ממש סבלנות בשבילו יותר, והוא החליט להגיש מחדש את חוק הטוקבקים. חתמו על העצומה לביטול החוק הנלעג.

06:58 קסם. מרלין, איגוד של לייבלים עצמאיים, ימכור שירים ללא DRM. לפי הידיעה בבילבורד, חברים באיגוד גם לייבלים מישראל, אבל כאן כבר מוכרים שירים בלי DRM ממילא. בין היתר, יש שם את טום וייטס, הסטרוקס, פרנץ פרדיננד ואחרים (מצאנו בלינמגזין).

09:53 בלוגרים בכנס האינטרנט. איגוד האינטרנט עושה תחרות כתיבה שהמנצחים בה יזכו בהזמנה לכנס האינטרנט. בתחקיר עומק בלעדי של נרג' נחשף כי מאחורי התחרות עומדת - מי אם לא - אילנה תמיר שלנו (שיזמה את הרעיון וכן את שיתוף הפעולה עם האיגוד, מטעם ישראבלוג). המרואינת של אדר - מאיה תופרת הפיקסלים (רק אל תשכחו מי הכירה לכם אותה ראשונה לפני שכתבתם עליה במקום אחר). בדיחות פנימיות שצריך היה למחוק: ניצול קטינים.

16:48 שקרנים 2. קשה יותר לכעוס על אפל מאשר על מיקרוסופט, אבל עדיין די קל. אחרי שהודיעו שעדכון תוכנה לכרטיסי הרשת שלהם יעלה 2 דולר, מתחילה להסתובב שמועה שגם על BootCamp, התוכנה שמאפשרת להתקין את חלונות על מחשבי מק, נצטרך לשלם.

17:39 אוויר חם. גלובס מספרים ש-ynet קונים את בוא'נה. איזה שם דפוק! הייתי שם לינק אבל האתר של גלובס כל כך שבור ומקולקל שאני חושש שזה מדבק. נתקעתי שעה רק בללחוץ על OK באיזו תיבת אזהרה לא ברורה. חבורה של דפקטים. לא שמתי גם לינק לידיעה לפיה יאהו קונים את הומלס. מי אמר לה-לה-לנד? חתול לפנים - בוא'נה!

20:18 ווב 2.1. שילוב בין Zoho ל- OmniDrive מאפשר גישה ישירה באחסון של המסמכים שנוצרים באמצעות היישומים המקוונים של Zoho. הרגל השטוחה של גוגל.

21:57 תשיגו חיים ראשונים קודם. הבדיחה המתבקשת על SL סוכמה היטב באתר Get A First Life. ממי שהביא לנו את Hall of Technical Documentation Weirdness (פעם הוא היה יותר מצחיק).

23:30 מעשיה שבועית. אדר שוברת דיסטנס עם גיבורי תרבות אלטרנטיביים.

27:15 שיר שבועי. בהמשך למעשיה של אדר - השיר Molly's Got a Crush on Us של Tullycraft מסיים את הפודקאסט. אנחנו מחפשים פינה שבועים חדשה - נראה לי שנעשה מזה מסורת, אבל אנחנו לא מבטיחים שהשירים יהיו טובים כל כך כל שבוע. תיהנו!

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 15 - מולי