מנחים: רן יניב הרטשטיין, אורן הוברמן, רוני שני, אילנה תמיר

‫פודקאסט מספר 16, הוקלט ב-29 בינואר, 2007. כ-30 דקות. נושאים: ויסטה בעברית; סקר TIM; PDF יהפוך לתקן ISO; מיקרוסופט שילמה לבלוגר שיתקן ערכים בוויקיפדיה; בזק בינ"ל מעודדים פיראטיות; פלייסטיישן 3 בישראל; מחיר האייפוד בארץ; חמישה דברים שלא ידעתם על אורן; שיר השבוע; ועוד.‬

00:50 ויסטה בעברית. בעעע. מיקרוסופט ישראל השיקה היום את ויסטה ואופיס 2007 בעברית. היה משעמם, כמעט כמו הפרסומות המרדימות של ויסטה. למה זה כל כך יקר? אילנה התרשמה מאופיס 2007 כשהוא עוד היה אופיס 12. ההשקה בניו-יורק עם בילגייטס. בכל מקרה, היה נחמד לפגוש אנשים שעד עכשיו רק קראתי (ולקבל חיבוק מיובל דרור).

06:04 TIMטוּם. סקר TIM נותר לא-רלבנטי כמו שהיה תמיד. כתבה (שלי) על אלקסה.

09:03 PDF/ISO. אדובי תגיש את PDF ל-ISO.

09:20 מיקרוסופט קונה ערכים. מיקרוסופט שילמה לבלוגר כדי שיתקן את הערך בוויקיפדיה על OOXML - תקן המסמכים הפתוח-סגור שלה. התקן זכה לביקורת על היותו " בלתי אפשרי ליישום", שזה כנראה בדיוק מה שמיקרוסופט התכוונה כשיצרה אותו. גם קו ההגנה לפיו " כולם כבר עושים את זה ממילא" לא ממש ראוי להתייחסות רצינית (אני דווקא לא נוהג להעתיק כותרות מנענע, אבל זו היתה טובה מדי ולא יכולתי להתאפק.)

11:34 אלי"ס מטומטמים. מנכ"ל אלי"ס (האגודה להגנה על יצירות סינמטוגרפיות) אומר שבזק כנראה חושבים שכולם באלי"ס מטומטמים, כי בפרסומת לבזק בינ"ל מדברים במפורש על הורדת סרטים מהרשת. לא מכיר אותם אישית, אבל כנקודת מוצא ההנחה הזאת נשמעת די מדויקת דווקא. הם וכל התעשיה המסריחה שלהם.

13:21 יו-טיוב יתחילו לשלם לגולשים. מתישהו, סכום כלשהו. נקווה שממה שישאר להם אחרי כל התביעות הם יצליחו לשלם קצת יותר מתפוז. הפרסומות בג'וסט.

17:09 פלייסטיישן 3 בישראל. רק הגרסה היקרה, ורק ב-4,500 ש"ח (לעומת $600 בארה"ב שהם 2,544 ש"ח. ברור, המיסוי). בכל זאת, 5,000 יחידות כבר הוזמנו בישראל, לפי ישפאר, ו-30 משחקים ימכרו (לא כתוב באיזה מחיר) אחרי ההשקה.

19:10 ישראל היא המקום השני היקר בעולם לאייפודים. לפחות מתוך המדינות שנסקרו על ידי הבנק האוסטרלי Commonwealth. הזולה ביותר היא קנדה, ארה"ב מקום רביעי, ישראל מקום 26. מדד הביג-מק.

21:29 מולטימדיה אינטראקטיבית. חמישה דברים שלא ידעתם על אורן (אבל שרק אחד מהם נכון):

  1. אורן דובר חמש שפות.
  2. אורן זוכר מספרים בני 100 ספרות ומעלה אבל לא זוכר מספרי טלפון.
  3. יש רחוב שנקרא על שם סבו של אורן.
  4. אורן יצא עם בר רפאלי לתקופה קצרה.
  5. בצעירותו העריץ אורן את ביבי נתניהו.

00:00 סיום עם שיר. עדיין אינדי פופ עליז וקליט, עם נגיעות נדיבות של שוגייזינג: I Love You Like The Way That I Used To Do של ‎ !!!!Rocketship. לא יודע למה החלטתי שיש להם סימני קריאה לפני השם, אבל זה נתקע לי עם הלהקה הזו ואין לי שום כוונה להפטר מזה. כל אחד צריך להיות קצת פקאצה לפעמים.

(ועוד דבר אחרון שלא הספקנו לדבר עליו - פרסומות אני מק, אני PC חדשות, מאנגליה. לא מצחיק.)

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 16 - ויסטה