מנחים: רן יניב הרטשטיין, רוני שני, אדר שלו, אילנה תמיר, אורן הוברמן

‫פודקאסט מספר 17, הוקלט ב-5 בפברואר, 2007. כ-40 דקות. נושאים: ויסטה יקרה מדי; Emotional Engagement; זיהוי קולי בוויסטה; רומניה לא קונה חלונות; Ask a Ninja; נייקי מחלקת מתנות לעיתונאים בארץ; משתמשי פליקר יחויבו להרשם לפליקר; ב-eBay לא ימכרו סחורות מ-WoW; אדר שלו סיירה עם כרמל ויסמן בבית כנסת בסקנד לייף; חמישה דברים שלא ידעתם על אילנה; שיר השבוע; ועוד.‬

01:20 עדיין ויסטה. משום מה, רוב יחסי הציבור שעשו כלי התקשורת לוויסטה בימים האחרונים הצליחו להסתיר לגמרי סוגיה מרתקת: את גרסת השדרוג של חלונות ויסטה אפשר להתקין בדיוק כמו הגרסה הרגילה, בלי חלונות XP בכלל. או במילים אחרות, ההבדל היחיד בין גרסת השדרוג לגרסאות המלאות הוא המחיר. יובל דרור עלה על ויסטה ומיד נפל. לעומת זאת, על העותק של ויסטה שמיקרוסופט ישראל התחייבה לתת בחינם לרוכשי XP, הם גובים עכשיו 200 שקל, "כי זה צריך להגיע מאסטרדם", וזה עוד רק בשביל Vista Home Basic, שזה מין מהדורה טיפשה במיוחד של ויסטה שלא כוללת אף פיצ'ר חדש חשוב. אז מי יותר שקרנים מניאקים, מיקרוסופט ישראל או מיקרוסופט אירופה? ה-Dell שעליו התקנתי את ויסטה. משהו קטן שמצאתי על Emotional Engagement (וסליחה שסתמנו לאילנה את הפה). ובנימה אופטימית יותר, את הבאג שהופך לויסטה את המסך וגורם לכל הטקסטים להופיע באותיות עבריות אפשר לפתור אחרי ההתקנה באמצעות הורדת תיקון מ-Windows Update. מזל.

10:52 עדיין ויסטה 2. הזיהוי הקולי בוויסטה עושה את העבודה, והוא טוב עד כדי כך שהוא אפילו ממלא פקודות מוקלטות שמושמעות מהרמקול, ומאפשר לגורמים זדוניים להשתלט בדרך זו על המחשב. במיקרוסופט כבר לא מקלים ראש בסוגיות אבטחת מידע - זו אחת העדיפויות הגבוהות ביותר שלהם בימינו - ולכן הם ממליצים לכולם לכבות את המיקרופון, את המדיה פלייר, ועל הדרך גם לכבות לגמרי את הזיהוי הקולי. תמיד עדיף ללכת על בטוח. חבורה של דפקטים.

11:45 היו שלום ותודה שלא היתה לכם הגנה מפני העתקה. רומניה בנתה את אחת מתעשיות ה-IT המבטיחות בעולם על עותקים פירטיים של מוצרים של מיקרוסופט. "גייטס לא הגיב על הדברים." אמר ליכטש , ובצדק, שגייטס נראה, נשמע ומתנהג קצת כמו קרמיט הצפרדע. אתגר לקוראים - שלחו תמונות של ביל גייטס בירוק או שלבו בין תמונה של גייטס לקרמיט. פרסים יקרי ערך יוגרלו בין הזוכים (לא ה-Dell).

13:06 עמיתינו לתחביב. הוידקאסט המצליח שאל את הנינג'ה זכה בחוזה פרסום בשווי $300,000 עם Federated Media (של ג'ון בטל). למי שתהה, אנחנו עדיין מחפשים ספונסר.

14:39 זנות התוכן. את המתנות של נייקי וידע הרבה "עיתונאים" סירבו לשמור - לפחות אלה שלא "איבדו" אותן באוטובוס. האם יש מקום לעקרונות הפלסטיק האלה בעולם האמיתי בו אנחנו חיים? כולל סקופ בלעדי וחסר תקדים על המחירים שיחצ"נים מקבלים על פרסום כתבות.

24:31 פינת גוגל השבועית. לצד המסמכים וגיליונות הנתונים, גוגל צפויה להשיק בקרוב שירות חדש ליצירת מצגות. איך תמיד אנחנו נופלים בפח הזה? אבל בכל מקרה, את גוגלTV כנראה שלא נראה בקרוב, כי הידיעה היתה מבוססת על מתיחה מושקעת.

27:49 מהדקים קשרים. יאהו מכריחים את כל משתמשי פליקר להרשם לשירות הדואר שלהם עד אמצע מרץ, אחרת לא יוכלו להתחבר לאתר התמונות האהוב עליהם (אפילו שמדובר בלקוחות משלמים.) למרבה ההפתעה, אחד ממובילי המאבק הוא מייסד האתר Zooomr. האם זה בגלל שהוא כל כך אוהב את פליקר ולא רוצה להסתפק בשירות הנחות שלו?

28:40 מסחר וירטואלי. קצת כמו אתרים ישראלים שלא רוצים לקוחות שמשתמשים בפיירפוקס, באיביי לא רוצים לקוחות שמוכרים מוצרים מוורלד אוף וורקרפט.

29:28 בית כנסת וירטואלי. אדר שלו לקחה את כרמל ויסמן לסיור בבית כנסת בסקונד לייף וגרמה לנס בכנסיה של אלביס. אדר כתבה על זה בטור עולמות וירטואליים, וכרמל כתבה על זה אצלה בבלוג (מה זה רצוא ושוב?)

32:38 חמישה דברים שלא ידעתם על אילנה:

  1. לפני שלוש שנים אילנה גילתה שהיא רבע צועניה (ויש לה שלושה טלאים ללבוש במחנה הריכוז).
  2. במהלך התיכון אילנה ריגלה לטובת דוברי העברית מעבר לקווי המאפיה הרוסית.
  3. כשאילנה היתה קטנה היא שיחקה פינג-פונג באופן מקצועי, אפילו שלא יכלה להגיע לשולחן.
  4. אילנה פינטזה להשתתף בחוג לתיאטרון ואפילו למדה תיאטרון לשנה באוניברסיטה.
  5. כשאילנה ראתה את ישראבלוג לראשונה לפני ארבע שנים, היא ממש לא הבינה את הקטע ( אילנה היום מנהלת את ישראבלוג).

ואורן - לא זוכר מספרי טלפון אבל מסוגל לזכור מספרים בני מאה ספרות ויותר.

36:14 שיר השבוע. אדר שלו בחרה להשמיע את This House של שני קידר.

להורדה: גיקים, פודקאסט 17 - זונות