מנחים: רן יניב הרטשטיין, שירה גל, אדר שלו, רוני שני, אילנה תמיר, אורן הוברמן

‫פודקאסט מספר 18, הוקלט ב-12 בפברואר, 2007. כ-40 דקות. נושאים: זיו קיטארו אירח את ליאו לאפורט; עוד על מחירון היח"צ; אתר חדש ל-144; האם ויקיפדיה גוססת?; ג'ימייל נפתח להרשמה חופשית; Windows Mobile 6; המכתב של ג'ובס לתעשיית המוזיקה; תפוז התחילו לשלם לבלוגרים; סקנד לייף בסלולר?; שירה גל בגניבת זהות; שיר השבוע: Us של רג'ינה ספקטור; ועוד‬

00:53 מופע המיינסטרים של קיטארו. זיו קיטארו כבר אירח את ניל גאימאן בפודקאסט שלו, אז זה היה עניין שבשגרה כשהוא הביא בשבוע שעבר את ליאו לאפורט.

01:22 פינת היח"צ. בהמשך למחירון היח"צ משבוע שעבר, נמסר לנו מאחד היחצ"נים איתם אנחנו עובדים שלפי מיטב ידיעתו, יחצ"נים עובדים בריטיינר, ולא מתמחרים לפי פרסומים. ובאותו נושא, כשאתם עושים מסיבות עיתונאים בלי להגיד על מה הן, מי בדיוק אתם חושבים שאתם, גוגל?

04:28 תודה לאל. בזק העלו את אתר 144 החדש. הידד. מבחן וויגט קאמפף. נגישות של קאפצ'ה.

06:06 וויקיפדיה (לא) גוססת. כשניקולס קאר אמר שיו"ר קרן וויקימדיה פלורנס דבואר הקציבה לוויקיפדיה 3 חודשים לחיות, הוא לא בדיוק סיפר את הסיפור המלא. בדיקה מעמיקה יותר של הפרוטוקולים של LIFT07, הוועידה בה כביכול נאמרו הדברים, מעלה כי הדברים הוצאו מכל הקשר אפשרי.

08:51 גוגל לכולם. ג'ימייל נפתח להרשמה חופשית. עכשיו צריך למצוא מועדון אקסלוסיבי חדש להיות חבר בו.

10:44 מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט. לא, לא ויסטה - Windows Mobile 6. ומתי כבר תצא גרסה חדשה לפאלם? סימביאן מבוססת על סימביאן.

12:40 ג'ובס נגד DRM. קשה היה לפספס את העבודה שג'ובס כתב מכתב פתוח בו הוא יצא נגד DRM. "תאשימו את חברות התקליטים", הוא אומר, ואני מזכיר שדווקא אפל היא המרוויחה הגדולה ביותר מ-DRM על השירים שנמכרים ב-iTunes. גם אלי הררי, מנכ"ל סאנדיסק, לא שכח את זה, ויצא נגד היציאה של ג'ובס נגד DRM. קצת יותר מדי התחנפות לחברות התקליטים, קצת פחות מדי התחשבות בטובת המשתמשים, ושום זכר לעובדה שכבר מזמן צריך להפיל את כל התעשייה המסריחה הזו.

15:46 תפוז משלמים לבלוגרים. הם אמרו שזה יקרה, הם אמרו מה יקרה, ועכשיו זה קורה. תפוז התחילו לשלם לבלוגרים 8 ש"ח עבור אלף צפיות בבלוג שלהם. הבלוג החדש של גדי שימשון.

24:10 מחקר חדש מוכיח. שתי דוקטוריות מבקשות להוכיח שההשפעה המיוחסת לבלוגים ולטרנד הווב 2.0 גדולה מכפי שהיא באמת.

28:17 ת'ירד לייף. קומברס מפתחת קליינט לסקנד לייף שיעבוד על טלפונים סלולריים, אבל אדר לא מאמינה בו. מפקד האוכלוסין של סקנד לייף - יאמי, סטטיסטיקות. טע-ים!

34:23 שירה גל. בפרשת גניבת זהות מסמרת שיער.

37:55 שיר שבועי. Us של רג'ינה ספקטור, שגם באה לישראל להופעה במרץ. מעריצי רג'ינה אמיתיים לא חושבים עליו בתור  "זו מהשיר של ה-Zune".

עדכון (14/02/2007 11:54 - הוספתי לינק לפוסט של שירה על הפרשה המדוברת, כולל הפניות לפוסט המקורי שלה ולפוסט החיקוי).

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 18 - פעם שלישית גלידה