מנחים: רן יניב הרטשטיין, אדר שלו, רוני שני, אילנה תמיר, אורן הוברמן

‫פודקאסט מספר 19, הוקלט ב-19 בפברואר, 2007. כ-30 דקות.

עקב שינוי מיקום ההקלטה וחיפזון יתר בעת ההכנות, יצא השבוע פודקאסט רועש במיוחד. אבל, מי שנמצאים איתנו מההתחלה יודעים שכבר נשמענו הרבה יותר גרועים מזה.

ועוד הודעה קצרה - החל משבוע שעבר, אורן הוברמן עורך את מוסף און-ליין של מעריב. מזל טוב לאורן!

01:17 כנס איגוד האינטרנט. אורן, אילנה ורוני חזרו היום מכנס איגוד האינטרנט הישראלי. היה מצ'עמם. מכון נטויז'ן לחקר האינטרנט. בקרוב - חקר הפטט (מה, ברור - צ'אט!). הבלוג של עמי בן בסט. אחד הבלוגרים הראשונים היה ג'סטין הול. בדיקות שימושיות. קיצורי מקלדת לפיירפוקס. מיטל - פקאצת לינוקס, מושא להערצה. ג'נטו, ההפצה של מיטל.

13:23 צינורות. יאהו מפתיעים בשירות מקורי חדש שהם פיתחו בעצמם, אפילו שקצת קשה להבין מה בדיוק הוא עושה. אולי לא מדובר במהפכה היסטורית, אבל זה בהחלט שירות מעניין. בוינג-בוינג ללא ז'ני.

15:47 רשת ברשת. האתר החדש של רשת, למרבה התדהמה, פועל כהלכה בפיירפוקס. כשרוצים אז יכולים. אבל וואלידציה הוא דווקא לא עובד. אמנם לא ב-1999, אבל ראינו את זה כבר קודם. לא בלתי אפשרי - SEO עם פלאש. דפדפנים טקסטואליים, והאתר היחיד שיעבוד בהם - bash.org.

18:38 התעשייה המסריחה הזאת. קשה לדמיין ניצול ציני יותר של מערכת המשפט של ארה"ב ושל חוקי זכויות היוצרים הפרו-תאגידיים שלה, מאשר שיתוף הפעולה המתוכנן של RIAA עם ספקיות האינטרנט. אל תדאג אדוני - This next step will help you greatly.

22:05 לעזאזל עם הפיראטים האלה. אם לא היו פיראטים בעולם, סטיב באלמר היה צריך להמציא אותם. אחרת הוא היה חייב להודות בסיבות האמיתיות למכירות המאכזבות של ויסטה. מקלדות ועכברים של מיקרוסופט.

25:18 שבוע טוב ל-OpenID. מיקרוסופט הודיעה שתתמוך ב- OpenID בתוך CardSpace, ו-AOL נתנה OpenID לכל המשתמשים שלה. רק כדי לחדד את השטויות שדיברתי על OpenID, מדובר במערכת לאותנטיקציה - שתחסוך את הצורך להרשם להרבה אתרים בנפרד, ותאפשר לאתרים לזהות את הגולשים באמצעות "שרתי זהות" בהם ירשמו הגולשים רק פעם אחת. דוגמה לא רעה לזה היא ה- API של פליקר - כשמנסים להשתמש בפליקר עם כלים חיצוניים, כמו Flickr Uploadr, הכלי פונה לאתר ומבקש רשות להשתמש בפרטי החשבון, והגולש צריך להחליט אם להרשות לו או לא. בדיעבד אפשר לשלול את ההרשאה דרך עמוד הפרופיל האישי. לא מדובר בשירות עתידי - הוא פועל כבר עכשיו בכמה מקומות, ואפשר לראות הדגמה חיה שלו בבלוג של סימון ויליסון. מצגת מאירת עיניים על זהות דיגיטלית. "הסגנון" של לורנס לסיג.

28:35 סקנד לייף. משינימה בסקנד לייף. Electric Sheep.

31:30 שיר השבוע. מפסגות הגיקיזם, נרד-קור במיטבו. I've got the password to your shell account של Barcelona. כולל את השורה האלמותית: "Here's one tip to be secure".

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 19 - אוי אוי אוי