מנחים: רן יניב הרטשטיין, אורן הוברמן, רוני שני, ליאור באקאלו, אפרת אסקירה, אילנה תמיר

‫פודקאסט מספר 22, הוקלט ב-11 במרץ, 2007. כ-53 דקות. נושאים: התקפה על אתר במה חדשה; ארז פילוסוף "מיצה את co.il"; איכות בוויקיפדיה; Dell שוקלת מחדש מכירת מחשבים עם לינוקס; פמיניזם בכתיבה טכנית ובלשון בכלל; ועוד.‬

00:52 במה חדשה על סף תהום. התקפה השמידה תכנים מחצי השנה האחרונה, ובועז רימר המייסד מעוניין למכור. נכון לעכשיו, יש רק הודעת שגיאה והפניה לצ'אט ב-IRC; היינו מקשרים לעמוד של אורֶן הוברמן בבמה, אבל האתר לא פועל; תמר לא מבינה למה לרימר לא היו גיבויים עדכניים יותר; איפה נטקינג, איפה IOL; מה יעשו היסטוריונים שיחקרו את עידן האימייל (יש מי שחושבים שהם דווקא יסתדרו מצוין)?

06:50 מיציתי. ארז פילוסוף, בציטוט של השנה, "מיצה את co.il", ויצא לחפש את מזלו בחו"ל. המתחרים חוגגים; איפה בדיוק יש סקרים בנרג'?; דרושים בחו"ל בהומלס. הייתי מקשר למודעה שאילנה דיברה עליה אבל אין בהומלס קישורים ישירים. חבורה של דפקטים; פינת הקומוניקט בואללה.

10:14 תארים בוויקיפדיה. וויקיפד שהתחזה לפרופסור ונחשף הביא לכך שוויקיפדים יחויבו מעתה להציג תעודות אקדמאיות בעמודיהם (אם הם רוצים להחשב כבעלי תארים). קצת מזכיר את אופן הטיפול בתחקירי בטיחות בצבא - נוהל קלוקל כלשהו נמשך יותר מדי זמן עד שמישהו נפצע או נהרג, מה שמוביל לתגובה חמורה בהרבה מהנחוץ; הספר קתוליציזם לטיפשים (באמת כותרת קצת מוזרה, מזכיר לי שבמהלך או מעט אחרי מלחמת לבנון השניה היתה בוויקיפדיה העברית "מתקפת איכות" על הערך לבנון).

16:14 בסוף כן. דל החליטה לשקול מחדש את דעותיה לגבי מכירת מחשבים עם לינוקס. אולי בגלל שמתחרתה הגדולה ביותר, HP, עומדת לעשות בדיוק את מה שהלקוחות של דל ביקשו?; בכל מקרה, יש מי שמאמינים שגם אנשי הקוד הפתוח לא עושים מספיק כדי לעודד את דל לעשות את הדבר הנכון.

21:16 מדריכות. האם מדריכים טכניים שממוענים במפורש לקוראות ולא רק לקוראים יכולים להשפיע על מעורבותן של נשים בעולם הטכנולוגיה?; שאלונות בישראבלוג.

ומשהו שעוד עשוי להפתח לסיפור בשבוע הבא.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 22 - ברוכה הבאה לשיח הפמיניסטי