מנחים: רן יניב הרטשטיין, אורן הוברמן, אפרת אסקירה, אילנה תמיר

‫פודקאסט מספר 24, הוקלט ב-16 באפריל, 2007. כ-30 דקות. נושאים: קורט וונגוט נפטר בגיל 84; אפל דוחה את לאופרד; EMI תמכור מוסיקה ללא DRM ב-iTunes; גוגל קונה את דאבל-קליק; אינטל מציגה מחשבים אולטרא-ניידים מבוססי לינוקס; מיקרוסופט מציגה מתחרה לפלאש; ועוד.‬

01:04 קורט וונגוט. הרשת מתאבלת על הסופר קורט וונגוט שמת בשבוע שעבר בגיל 84, אחרי שנפצע בנפילה שבועיים לפני כן; הסירנות של טיטאן היה הרומן השני שלו; אדר שלו על קורט וונגוט בשבוע ברשת.

03:15 קוד אתי לבלוגרים. אחרי המהומה רבתי שהתרחשה בעקבות התפוצצות פרשת האיומים האנונימיים על חיה של הבלוגרית הלבבית קאתי סיירה שהופיעו ברחבי הבלוגוספירה, התניע טים אוריילי יוזמה לניסוח קוד אתי לבלוגרים; המונח Web 2.0 מיוחס לאוריילי מדיה בכלל, ולאו דווקא לטים אוריילי; מהדורה מקומית של הקוד כבר הופיעה אצל אפי פוקס; יש מי שכנראה חושבים שמדובר ביוזמה מבורכת, אבל נראה שהרבה יותר בלוגרים מרגישים שמדובר בתגובה רפלקסיבית קיצונית לאירוע שאי אפשר היה למנוע ממילא.

10:47 כבר אז הייתי סקפטי. אפל הודיעה שתדחה את השקת לאופרד, או OS X 10.5, עד לאוקטובר, כי יותר מדי מפתחים מהצוות של OS X עברו לעבוד על האייפון. רק עוד סיבה אחת מני רבות לא לאהוב את הצעצוע המיותר הזה שגוזל מאפל את תשומת הלב שאמורה להיות מושקעת במחשבים ובתוכנות שלה; ב-Joy of Tech מציעים כמה הסברים הגיוניים לא פחות לדחייה של OS X, והראשי ביניהם - " ויסטה לא שווה כלום ממילא, אין טעם למהר"; מדריך הקניה למוצרי אפל של MacRumors (וגם מדריך קניה למחשבי מק, וגם מדריך למשתמשי מק חדשים). מנסיוני, אגב, המדריך של MacRumors לפעמים קצת סלחני מדי בהמלצות הקניה שלו.

13:26 תחילת הסוף של ה-DRM במוסיקה. EMI תמכור את כל הקטלוג שלה באייטיונז ללא DRM, במחיר של 1.30 דולר במקום דולר אחד לשירים האחרים. מדובר בעניין של זמן עד ששאר חנויות המוסיקה וחברות התקליטים יקפצו על העגלה, עכשיו רק חסר שתעשיית הסרטים תתחיל לקבל קצת שכל.

15:18 3.1 מיליארד דולר. גוגל קנתה את חלוצת הפרסום המקוון דאבל-קליק תמורת כמעט כפליים ממה ששילמה על יוטיוב; מיקרוסופט, שהתמודדה גם היא על הרכישה של דאבל-קליק (למרות שיש מי שאומרים שהיא רק ביקשה להריץ את המחיר כדי לפגוע בכיס של גוגל), קוראת לממשלת ארה"ב לבחון את החוקיות של העסקה, אחרי שהיא בעצמה נאבקה במשך שנים בהאשמות על התנהגות מונופוליסטית. לא יכולתי להגיד את זה טוב יותר בעצמי; גוגל גם החלה השבוע למכור פרסומות רדיו קוליות בתחנות הרדיו של ClearChannel, חברת הרדיו הגדולה בארה"ב; חסימת פרסומות.

21:15 אוריגמי לינוקס. אינטל נפטרת ממיקרוסופט העייפה ומציגה אבי-טיפוס למחשבים אולטרא-ניידים שיריצו לינוקס ויישומי קוד פתוח אחרים; זון ורוד; הדור הבא של נגני זון צפוי להגיע לפני סוף השנה, עם נגני פלאש, בין היתר. אפילו הפאנבויס הכי מסורים של אפל מתחילים כבר לחשוש לגורלה; מכוניות קיא נקראות בישראל קאיה (ויש להם אתר גרוע עם פרסומת שמתחילה לנגן אוטומטית).

25:28 הפלאש של מיקרוסופט. Silverlight, שהיה ידוע עד כה בתור WPF/E, הוא התשובה של מיקרוסופט לפלאש של מקרומדיה/אדובי; מהתיאור של מיקרוסופט הוא נשמע דומה מאוד לפלאש, רק עם יותר ראשי תיבות של טכנולוגיות שקשורות בתשתיות הטכניות של ויסטה, וככל הנראה עם דגש רב יותר על וידאו; הצורך בטכנולוגיה החדשה לא בדיוק ברור, אבל יש לה לפחות יתרון אחד על פלאש - ה-DRM של Windows Media והקודקים של מיקרוסופט לוידאו בהפרדה גבוהה הופכים את Silverlight לאלטרנטיבה מעניינית לפלאש עבור תעשיית הסרטים; ההשקות של אפל ב-NAB; למה מפתחים לא אוהבים את מיקרוסופט; אחוזי חדירה של פלאש 9.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 24 - יום השואה