מנחים: רן יניב הרטשטיין, אורן הוברמן, אילנה תמיר

‫פודקאסט מספר 25, הוקלט ב-22 באפריל, 2007. כ-36 דקות. נושאים: אובונטו 7.04; Dell מחזירה את XP; פרטיות בגוגל; מצגות ב-Google Docs; טים אוריילי מתחרט על רעיון הקוד האתי; המניות של מיקרוסופט; יאהו היא חמאת בוטנים; ועוד.‬

פרוייקט חדש של חנן כהן לריכוז יצירה ויזואלית ברשת; הפודקאסט הכי טוב ברשת - Buzz Out Loud; ורוניקה בלמונט.

02:32 עופר קופצני. גרסה 7.04 של אובונטו שוחררה בסוף השבוע האחרון והיא זמינה להורדה. בין היתר כוללת אשף לייבוא הגדרות אישיות מחלונות XP ומהפצות אחרות של לינוקס, תמיכה משופרת בהתקנה של דרייברים וקודקים מסחריים, ועוד; הלפטופ של אילנה, הלפטופ של אורן והלפטופ שלי (לא המושב אסלה! ה-G4).

08:13 עדיין XP. למרות התנגדות מצדה של מיקרוסופט, Dell נענתה החזירה את האפשרות לקנות מחשבים עם חלונות XP - אחרי שהעבירה את כולם לוויסטה. דרישות הקונים ונתוני המכירות המאכזבים הביאו לשינוי; בינתיים, מיקרוסופט הודיעה שתפסיק למכור את XP ליצרניות מחשבים גדולות כבר בינואר הקרוב; ועוד באותו נושא, מנכ"ל Dell מייקל דל משתמש באובונטו במחשב האישי שלו - וגם באופן אופיס ואוטומטיקס. האם עובדה זו צפויה להשפיע על בחירת הפצת הלינוקס ש-Dell תציע ביום מן הימים כתחליף לחלונות במחשבים שלה?; דייטינג לגיקים.

12:55 ויזואליזציה. גוגל אוספת נתונים אודות הרגלי גלישה של משתמשי סרגל הכלים שלה כבר מספר שנים, אבל עכשיו היא מציעה לאותם משתמשים גישה מלאה לנתונים האלה. מעולם לא השתמשתי בסרגל הכלים ולכן לא מוצגים לי שום נתונים - מישהו ניסה ונבהל?

16:19 לא מתחרים. גוגל גם הכריזה על תוכניתה להשיק כלי מקוון ליצירת מצגות, אבל המנכ"ל אריק שמידט התעקש שהם לא מתחרים במיקרוסופט. אנחנו לא היחידים שלא מאמינים לו - גם ג'ון באטל מפקפק; מייקל ארינגטון חושב ש- Zoho הומוגניים יותר מגוגל; HighRise הוא שירות CRM מקוון לעסקים קטנים ופרילאנסרים מאת 37Signals, וזה בדיוק מה שחסר לגוגל כדי להשלים את חבילת הכלים המשרדיים שלה; אינספור פתרונות סנכרון לג'ימייל ושאר יישומים של גוגל, אף אחד מהם לא עובד כמו שצריך; לקוח ג'אווה סלולארי לג'ימייל; הטלפון של אורן, הטלפון שלי, ולמרות שלא דיברנו על זה, גם הטלפון של אילנה (בלבן).

25:00 פולו אפ. טים אורילי מתחרט על רעיון הקוד האתי שהציג בתגובה לפרשת האיומים על הבלוגרית קאתי סיירה ( עליה דיברנו בשבוע שעבר).

המניה של מיקרוסופט; חטיבת המחקר של מיקרוסופט; אקס-בוקס לייב, IPTV באקס-בוקס; מזכר חמאת הבוטנים של יאהו; חיפושיות מברזיל ומקסיקו - עד 2003 (מעניין איך העורך של הידיעה הזו הצליח להפוך את החיפושית לאייקון אמריקאי דווקא); המניה של אפל והמניה של יאהו; ההמלצה של אורן - Heroes, ההמלצה של שירה - The Lost Room.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 25 - חבורה של דיסקטים