מנחים: רן יניב הרטשטיין, אילנה תמיר, ליאור באקאלו, רוני שני, אפרת אסקירה

‫פודקאסט מספר 26, הוקלט ב-29 באפריל, 2007. כ-32 דקות. נושאים: ידע מוכרת את הזיכיון של אפל; מילות שירים ביאהו; אבטחת מידע; מייספייס בסין; gotase; ועוד.‬

00:44 ידע מחשבי PC ותוכנות בע"מ. לפי שמועה שפורסמה ב-ynet, מנכ"ל ידע מחשבים איציק רדשקוביץ מתכנן למכור את הזיכיון של אפל בישראל. אחרי שנים רבות של טיפול מחפיר באחד המותגים החזקים בעולם, אחרי שהפכה לבדיחה של קהילת משתמשי המק בארץ, אחרי שנקלעה להפסדים בדיוק בתקופה בה אפל נהנתה מצמיחה כמעט חסרת תקדים, ידע תנסה למכור את מכונת הדפסת הכסף שלה מבלי שניסתה אפילו לחבר אותה לחשמל וללחוץ על Power. אז נכון, הם מכבדים את האחריות הבינלאומית על מוצרים שנקנו בחו"ל (למרות שהם עושים כמיטב יכולתם להקשות על קונים כאלה), ונכון, אין שום סיבה להאמין שמי שיטפל באפל מעכשיו והלאה לא יעשה עבודה גרועה עוד יותר, אבל בכל זאת, אני אומר - ברוך שפטרנו; מרכזי שירות של ידע בתל אביב וחיפה; שריג מחשבים.

05:15 מילות שירים ביאהו. יאהו הקימה מאגר מילות שירים במסגרת חנות המוסיקה שלה, ובניגוד לרוב אתרי מילות השירים האחרים, היא עושה את זה בלי מודעות פולשניות לרוגלות, ותוך שיתוף פעולה עם חברות המוסיקה. רק חבל שאין מערכת של תגובות למילות השירים, כמו באתרים Song Meanings או Song Facts.

10:09 מי צריך אבטחת מידע. ברוס שנייר, מומחה אבטחת מידע מוביל עם פה גדול, עמד מול חדר שלם מלא במומחי אבטחת מידע ואמר להם שבעולם מתוקן, כולם צריכים להיות מובטלים. הגישה שלו פשוטה, שלא לומר פשטנית - מוצרי תוכנה ושירותים צריכים להיות מאובטחים מלכתחילה, וקיומה של תעשיית אבטחת המידע מהווה תירוץ עבור חברות תוכנה ליצור מוצרים לא מאובטחים; ג'ים אלצ' ין לא משתמש באנטי-וירוס; סניקרס.

15:10 מייספייס מגיע לסין. הגרסה הסינית של מייספייס תאפשר למשתמשים להלשין על משתמשים אחרים, אם הם "יסכנו את בטחון המדינה, יסגירו סודות, יחתרו תחת הממשלה, יפעלו נגד האחדות הלאומית, יפיצו שמועות או יפגעו בסדר החברתי"; פורנוגרפיה (בטעות) בפליקר; עדיין פליקר - NIPSA; ג'ימייל לעסקים; ב- Smugmug אפשר למכור תמונות; התפרים של אפרת.

לא מצאתי את המאמר על יום הזיכרון של ארה"ב, אבל נראה לי שהוא היה בוואלה.

ועוד נושא אחד שלא דיברנו עליו, כי אדר שלו שהוסיפה אותו לרשימה לא נשארה להקלטה:

למכירה: אחד פי-טבעת, מצב משומש. הדומיין goatse.cx, שהאתר שנמצא בו עד לפני מספר שנים היה משמש כזובור לכל משתמש IRC מתחיל (בחיים לא שמעתי עליו עד היום), מוצע למכירה פומבית. בעת כתיבת שורות אלו, ההצעה הגבוהה ביותר היא כ-600,000 דולר. לפי התיאור בוויקיפדיה, בתקופת פעילות הסדירה של האתר התנוססה בעמוד הראשי שלו תמונה של גבר ערום המפשק בידיו את ישבנו ופוער את פי הטבעת, ומציג בבירור לראווה את כל הביפנוכו.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 26 - חג הפועלים