מנחים: רן יניב הרטשטיין, אורן הוברמן, עידו הרטוגזון, ליאור באקאלו, אפרת אסקירה, אילנה תמיר

‫פודקאסט מספר 31, הוקלט ב-8 ביולי, 2007. כ-32 דקות. נושאים: האייפון; הבלוגפרנס; הרובוטריקים; 892/חוק הצנזורה; ועוד.‬

אל תשאלו מה קרה… אני לא אספר בכל מקרה, כי אני אומר מספיק שטויות בפודקאסט הזה ואין צורך להזיק עוד יותר לתדמית. בקיצור נמרץ, הקלטנו את הפודקאסט ביום ראשון ואני מעלה אותו היום. תיהנו.

מקליטים על הרצפה (היא לא חזרה ביום ראשון).

01:58 ה-iPhone. בשלושת השבועות בהם לא הקלטנו פודקאסט, האייפון הפך להיות הסיפור הכי חם בעולם. הבאזז המטורף לפני ההשקה, התורים שהתחילו שלושה ימים לפני תחילת המכירה, המכירות שכבר חצו כנראה את קו המיליון, הסקירות שצצו בכל חור ברשת. רק אנחנו לא היינו שם!; לפחות זכינו לראות אותו בטלוויזיה.

12:00 הבלוגפרנס. רובנו (ואני מקווה שגם רובכם) היינו בכנס הבלוגרים בתחילת שבוע שעבר. אני העברתי סדנה עם שירה גל שרייבר, אילנה השתתפה בפאנל, אפרת ראיינה בלוגרים מחו"ל ורוני פיקחה על הכל. חוץ מזה היתה גם מסיבת קוקטייל של VCים ושמעתי שהיו גם כמה הרצאות וסדנאות של מומחים מהארץ והעולם.

18:37 הרובוטריקים. הרעש סביב סרט הגיקים של השנה היה נראה לי מוגזם בהרבה לפני שצפיתי בו, אבל מוצדק לחלוטין אחרי. ללא ספק, קומדיית הפעולה הטובה ביותר שראיתי. תודה לאל - יהיו לו סרטי המשך; עכשיו רק נשאר ללכת למת לחיות 4. ולא, זה שקוראים לו מת לחיות 4.0 לא הופך אותו לגיקי; וגם, Stardust נראה מעולה.

21:50 892. פחות או יותר ירדה מן הפרק. כנראה שלחברי ועדת הכלכלה נמאס מתשומת הלב השלילית שהיא משכה אליהם, והיו"ר הנכנס לא נשמע כמו אוהד גדול שלה. עכשיו שבלון הניסוי שלהם חזר לקרקע עם ממצאים - אילו לקחים יפיקו השמרנים מ-892, ומה יהיה הצעד הבא שלהם במאבקם הצודק נגד החופש? (אחרי שכתבתי את זה, עלתה הידיעה הזו בוויינט - "תחייב ספקיות אינטרנט להציע למנויים שירות של סינון אתרים בלתי הולמים לקטינים … שעיקר מהותם אלימות, תועבה או הימורים, ובלבד כי התכנים האמורים אינם באופן מובהק בעלי ערך אומנותי, מדעי, חדשותי, חינוכי או הסברתי … בהמשך הצעת החוק נקבע, באופן הסותר את מה שנכתב לפני כן, כי אם לא התקבלה כל הודעה מהמנוי, יסופק שירות גישה לאינטרנט מסונן")

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 031 - אייפון זה הקרוקס החדש