מנחים: רן יניב הרטשטיין, אילנה תמיר, עידו הרטוגזון, ליאור באקאלו, חכים בשארה, איתמר שאלתיאל


Warning: parse_url(http://) [function.parse-url]: Unable to parse URL in /home/.elam/wikidemic/web/geekim.net/www/wp-content/plugins/local-analytics/local-analytics.php on line 123

‫פודקאסט מספר 32, הוקלט ב-15 ביולי, 2007. כ-53 דקות. נושאים: תערוכת E3; אייפון נאנו; אפל סטור בישראל?; הצעת חוק 892 חוזרת; אינטל במחשבי OLPC; עסקים עוזבים את סקנד לייף; בלוגים חוגגים עשור; ורוניקה בלמונט עוזבת את Buzz Out Loud; רוקטבום מתחנפים לימין; ועוד.‬

זה לא יהיה פודקאסט גיקים אמיתי בלי תקלה כלשהיא - הפעם Audacity עפה מתישהוא באמצע ההקלטה והייתי צריך לחבר ידנית (כמעט) את כל מאות הקבצים הקטנים שהיא שמרה על המחשב. יש ל-Audacity כלי שחזור שמיועד למצבים האלה בדיוק, אבל הוא שווה לתחת. לא ממש איבדנו הרבה, אבל יש כמה קפיצות מוזרות ברבע שעה הראשונה (כמו בסיפור של חכים).

מזל טוב לעידו הרטוגזון - הסרט " דרכים" של ליאור גלר שהוא השתתף בהפקתו זכה בפרס וולג'ין לסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע בירושלים. עדכון: הטריילר.

פודקאסט עברי חדש עלה לאחרונה לרשת - ג'יפקאסט של אילן דנון וניר חורש. כפי שהם מרמז, הם מדברים על ג'יפים וג'יפאות. למרות שאני לא אוהד גדול של התחום, ולמרות שהפתיח שלהם נשמע כאילו התקלקלו לי האוזניות, אולי זה יעניין מישהו מהמאזינים שלנו.

03:50 תערוכת E3. תערוכת המשחקים הגדולה בעולם (שכבר לא היתה כל כך גדולה השנה) נערכה בשבוע שעבר, אבל אחרי שכל קונסולות הדור הבא כבר הגיעו לשוק לא היה להם יותר מדי דברים מעניינים לספר לנו; נינטנדו הציגה כמה קונטרולרים חדשים - ה- Wii Wheel, הגה שיעבוד עם Mario Kart, ה- Wii Zapper, רובה למשחקי FPS, ועוד את ה- Wii Fit, משטח לכושר גופני שמגיע עם יישום תואם; סוני הציגה משחקים חדשים, ביניהם פלייסטיישן Home. לפני E3 היא דיברה על הורדת מחירים לפלייסטיישן 3, אבל בדיעבד מסתבר שלא מדובר בהורדת מחירים אלא במכירת חיסול; מיקרוסופט הציגה את Halo 3 ו- Fable 2, שני המשחקים שאמורים להחזיר את ה-XBox 360 לראש טבלת המכירות (היא בכלל היתה שם אי פעם?); דו"חות כספיים של מיקרוסופט; התערוכה באוקטובר - Entertainment for All; מכשיר PSP חדש - דק וקל יותר, עם יציאת וידאו לטלוויזיה לסרטים ומשחקים. עכשיו רק חסר להוסיף לו מסך ולצבוע אותו בלבן.

13:16 אייפון נאנו. יאאא! הסניף הטייוואני של JP Morgan חושב שבקרוב נראה גרסה קטנה וזולה של האייפון. הסניף האמריקני חושב שהסניף הטייוואני לא יודע מהחיים שלו כלום; הפטנט המדובר; ההשקה של האייפון כאייפוד עם חוגה (מתחיל בערך בדקה 07:40).

16:07 אפל סטור ואייפון בישראל? חמי פרס, הנכד מספר אחד הבן של, רוצה להביא לארץ גם אייפון וגם אפל סטור במכה אחת. רק בהצלחה שיהיה לו; השמועה על איציק ומכירת הזיכיון של ידע; שמועות על מחשבי איימק בצבע נירוסטה; שמועות על מחשב אולטרה-נייד חדש; שמועות על מק מיני.

22:15 892. הנוסח החדש של הצעת חוק 892, שמחר ידונו בו בכנסת, נשמע כמו רעיון רע מאוד. גם באגודה לזכויות אזרח חושבים ככה. עדכון: הכתבה בנרג' על שירותי הסינון של הספקיות הגדולות.

26:16 אינטל ו-OLPC. אינטל הודיעה כי תשתף פעולה עם פרוייקט מחשב נייד לכל ילד - אחרי שתקפה אותו ואף ניסתה להתחרות בו. אני רק מקווה שזה לא יפגע בשיחרור של ה-Eee באוגוסט - מחשב נייד של אסוס ששוקל 900 גרם ועולה 200 דולר; אינטל ניסתה להתחרות בפרוייקט מחשב נייד לכל ילד; הראיון עם נגרופונטה ב-60 דקות (נחשו מה - אין וידאו!); הפודקאסט האחרון בו דיברנו על זה - מספר 10; חברת בלנדרים זרקה אייפון לבלנדר.

35:57 סקנד לייף. לפי LA Times, העסקים עוזבים את סקנד לייף , בעיקר בגלל שאין שם באמת כל כך הרבה אנשים. בוקר טוב; זורקים עוגות קצפת על רובי ריבלין ( עוד על המטיחה) וביל גייטס ( עוד על המטיח); טרור בסקנד לייף.

44:12 מזל טוב לבלוגים. לפי הוול-סטריט ג'ורנל, הבלוגים חוגגים את יום הולדתם העשירי מתישהו עכשיו; הבלוגר הראשון; הערך על בלוג בוויקיפדיה ( ובעברית); לא כולם מסכימים עם הסקירה ההיסטורית שעשו ב-WSJ.

46:07 חבל. ורוניקה בלמונט הודיעה שהיא עוזבת את Cnet ואת הפודקאסט Buzz Out Loud, ועוברת לעשות פודקאסט וידאו יומי ל- Mahalo. עצוב מאוד מאוד (מעניין - לפי הכתובת של העמוד הראשי שלהם, נראה שהאתר בנוי כוויקי שרק עובדי החברה (בינתיים?) יכולים לערוך, וכל עמוד שעדיין לא נוצר פשוט מחזיר את תוצאות החיפוש מגוגל).

46:57 רוקטבום בימין. אפרת בפליקר של Ask A Ninja (וגם אילנה ועידו); רוקטבום העלו ארבעה סרטים חד-צדדיים על ישראל וזכו לכל הביקורת שהגיעה להם (היום השלישי - רוקטבום בגבול; היום השני - רוקטבום בטיסה בשמי הארץ; היום הראשון - רוקטבום בשדרות; כאמור, הם יודעים להגיב לתגובות ולא נוהגים להתנצל, אבל הסרט האחרון מהיום הרביעי מכיל רק צילומי נוף ומוסיקה: רוקטבום בירושלים). שימו לב - גם יוצרי Ask A Ninja, גארט גראף, וסביר שגם ג'סיקה כהן השתתפו בכל סיורי התעמולה האלה. משרד החוץ לא נח לרגע.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 032 - קולות חדשים