מנחים: רן יניב הרטשטיין, אילנה תמיר, חכים בשארה, אפרת אסקירה

‫פודקאסט מספר 33, הוקלט ב-23 ביולי, 2007. כ-60 דקות. נושאים: האייפון; הארי פוטר (זהירות - ספויילר!); הגיימבויי מת; סרט חדש ל-X-Files;  רשתות חברתיות בארץ; פורנו בנייד-לכל-ילד; סלולריים משפיעים על הזיכרון; מי הוא סטיב ג'ובס המזוייף?; ועוד.

אחרי הפודקאסט של שבוע שעבר ביקשתי בבלוג שלי עצות למיגור מגיפת ה-"אהה" שהשתלטה לי על החיים. רוב העצות נעו סביב שני עקרונות כלליים - או להתרכז במיוחד בכל ה-"אהה"ים שאני אומר כדי להיות מודע להם, או להתעלם לחלוטין מכל התופעה ופשוט להפסיק לדאוג לגבי זה. אני אנסה ליישם את שני העקרונות במקביל ונראה איך זה ילך. סתם, מחקתי את כולם :). עכשיו צריך להפטר מה"כאילו".

תודה לאהוד קינן שהיסב את תשומת ליבנו לזה - קטע וידאו קצר מאתר קיקיוני שבחיים לא שמעתי עליו. מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר באתר גאדג'טים.

01:33 האייפון. עכשיו שכולנו ניסינו אותו, אנחנו יכולים לתת חוות דעת קצת יותר מלומדת.

08:23 הארי פוטר. (זהירות, ספוילר להארי פוטר השישי בין 17:47 ל-18:04 וגם בין 18:37 ל-18:44) כמו האייפון רק ספר. ההשקה היתה משעממת, גם הספר לא משהו. סתם, לא קראתי. אבל המכירות, כמובן, שוברות שיאים; וגם, מה המשמעות של כל הספויילרים שהציפו את הרשת לפני הפרסום? נגמר עידן הסודות? או שאולי המפיצים רק צריכים להתאמץ קצת יותר להסתגל למציאות החדשה?

24:40 הגייםבוי מת. אמנם לא ברור אם יפסיקו לייצר אותו עדיין, אבל נינטנדו לא מתכננת להמשיך "להשתמש במותג" בעתיד. משחקים חדשים כבר ממילא לא ממש יוצאים בשבילו, בניגוד לקונסולות ישנות אחרות כמו הדריםקאסט - שכבר לא מיוצאת מאז 2001 אבל משחקים בודדים עדיין יוצאים עבורה ביפן.

25:39 X-Files 2. מאת כריס קרטר, עם דיוויד דוכובני וג'יליאן אנדרסן, כמובן. כתוב שהוא "יתרחק" מהעלילה המקורית של הסדרה והסרט הראשון.

29:36 גם אני. כל האנשים שאי פעם התחברו לרשת חברתית בישראל לא יכולים שלא ליפול אחד על השני במירוץ להקים עוד מיליון רשתות חברתיות משל עצמם, זהות לחלוטין אחת לשניה לא רק באופיין אלא גם ברשימת החברים בהן. ההצלחה המתונה וקצרת הטווח של קפה דה-מרקר דגדגה את יצר היזמות של כל יזם בארץ בערך, וה-co.ils נותנים משמעות חדשה למונח "רשת חברתית בשקל" ומקימים רשת חברתית בשם Zone, בתוך Ning.

36:14 איזה פופוליזם. אחרי שנים של תכנון ומאות מיליוני דולרים שהושקעו בפרוייקט הנייד לכל ילד, עכשיו הוא יפול בגלל כל הפוריטנים המחורבנים שיגלו שילדים משתמשים בו בשביל לראות פורנו.

40:17 איזה פופוליזם 2. סלולריים ומחשבי כף יד, ובכלל טכנולוגיה מודרנית באשר היא, פוגעים בזיכרון. כך מוכיח מעבר לכל צל של ספק מחקר קפדני ומחמיר שנערך למשך תקופה ארוכה בקרב קבוצת מדגם גדולה שמייצגת את כל שכבות האוכלוסיה. אבל זה משפיע על גברים יותר מאשר נשים, וזו ההוכחה: 55% מהגברים זכרו את יום הנישואין שלהם, לעומת 90% מהנשים. חבורה של דפקטים.

50:00 המירוץ אחר ג'ובס המזוייף. ממשיכים המאמצים למצוא את האדם שכותב את הבלוג של סטיב ג'ובס המזוייף, והוא כמובן עצבני על הסיפור. זה מעלה כמה שאלות מעניינות על אנונימיות ברשת, ועד לאן ניתן למתוח אותה. ואף מילה על דבורית שרגל. ברצינות. אף לא מילה; ג'יימס פרי; Big Fish.

אף פודקאסט לא יכול לעבור בשלום בלי שום פאשלה, ובדיעבר מסתבר שאין לי איך להשתמש בתגובה ש-MrM שלח לי. אז לא צירפתי אותה לפודקאסט, אבל אני אעלה כאן מחר ברגע שהוא ישלח לי אותה בפורמט אחר (או שאני לא אעלה אותה בכלל כי אז זה מבלבל את הנגן).

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 033 - הוקלט על גבי האייפון שלי