מנחים: רן יניב הרטשטיין, אילנה תמיר, עידו הרטוגזון, אפרת אסקירה, חכים בשארה

‫פודקאסט מספר 35, הוקלט ב-20 באוגוסט, 2007. כ-46 דקות. נושאים: הצדק ניצח את SCO; הנפילה הגדולה של סקייפ; בועה?; ירוק בוויינט; זכויות בדה-מרקר קפה; אתיקה בוויקיפדיה; ועוד.

משהו שידעתי עליו רק אחרי ההקלטה - WordCamp בישראל, יוזמה של טל גלילי. זה הבלוג, זו הקבוצת דיון.

01:35 ניצחנו. בתביעה של SCO נגד Novell, הטובים ניצחו; עכשיו שהזכויות שייכות ל-Novell, היא מבטיחה לא לתבוע; תיקונים בתגובות יתקבלו בברכה, באמת!

5:26 סוף שבוע בלי סקייפ. שרתי ההתחברות לשירות נפלו ב-16 באוגוסט, ועד ה-18 לא חזרו לעבוד בתפוקה מלאה; בדיוק כמו בסרט Flushed Away; המניה של eBay אכן צנחה, אבל רק בערך ב-3%, ולא 30% כמו שאמרתי; שיחות VoIP ב-Jajah; סקייפ לאייפון, בערך.

12:20 זאת לא בועה! דייויד סיפרי עזב את טכנוראטי, מנוע החיפוש לבלוגים שהוא הקים; רשימת החברות המתות ב-Techcrunch; ג'ון דבוראק הוא בין המתנגדים הקולניים ל- Sarbanes Oxley.

20:31 ירוק ב-ynet. ערוץ ירוק עלה לאוויר ב-ynet, ואנחנו עדיין מחכים להבהרה לגבי החסות של הונדה; פרוייקט ירוק בנענע. מישהו רצה לציין שב-ynet השתמשו באותה תמונה לקידום הערוץ הירוק כמו בנענע; אמת מטרידה - הסרט של אל גור; ההיברידית של הונד ה.

33:36 לא לומדים. בדיוק כמו תפוז לפניהם, דה-מרקר שומרים לעצמם זכויות מלאות על כל התכנים שעולים לקפה דה-מרקר, וזה כולל את הזכות לעשות שימוש חוזר ללא מתן קרדיט או תמורה. זה לא החזיק מעמד הרבה זמן בתפוז, ודה-מרקר ראויים לאותו החרם שגרם לתפוז לשנות את הסכם השימוש הדרקוני.

42:17 סורק וויקיפדיה. האתר Wikiscanner מזהה עריכות אנונימיות בוויקפדיה, אבל נראה שרוב העורכים האנונימיים כבר הבינו איך להתחמק מגילוי.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 035 - אין זיונים בחינם