מנחים: רן יניב הרטשטיין, חכים בשארה, אפרת אסקירה, איתמר שאלתיאל, אילנה תמיר

‫פודקאסט מספר 36, הוקלט ב-27 באוגוסט 2007. כ-51 דקות. נושאים: חגיגת יום הולדת מאוחרת; פרסום בווידאו ביוטיוב; אייפון בארץ; שמועות אפל; הקפיטליסט היומי; תקלות ב-WGA; הרובוטריקים ב-HD; ליקוי חמה ועוד.‬

בלי לשים, בערך לפני חודש חגגנו שנה - הקלטנו את הפודקאסט הראשון (מספר 0) ב-13 ביולי, 2006. נא לא לחזור ולהקשיב לו. עם הקריוקי של נטויז'ן, אגב, לא קרה הרבה. אבל את הרעיון של ניצן וידנפלד לתוכנית מחשבים ברשת ב' מישהו שמע ואף יישם, ומסתבר שכבר אז אני ידעתי שהמונח "ווב 2.0″ שווה לתחת, ואילנה ידעה שהיא רוצה ווי.

01:17 פרסומות. ביוטיוב בודקים שיטה חדשה לפרסום בווידאו, ובפייסבוק בודקים שיטה חדשה לפרסום ממוקד. מעניין שבמייספייס כבר קיימת מערכת פעילה לפרסום ממוקד, שעדיין לא פרוסה בכל האתר. קצת מוזר שעד עכשיו אף אחד בשני האתרים האלה לא חשב על זה.

09:54 האייפון בארץ. האייפון נפרץ, ואז נפרץ שוב, ואז שוב פעם. אפשר לראות אותו פועל בישראל בויינט, אבל אל תטרחו ללחוץ על הלינק כי זה לא יעבוד בדפדפן שלכם. בלי קשר, אפל גם סגרה עם ספקיות סלולר באירופה - O2 בבריטניה, T-Mobile בגרמניה, ו-Orange בצרפת, ומישהו מ-Handy הצליח לקרוא עברית באייפון שלו. הוא לא כתב איך, אז זה עדיין די חשוד בעיני, אבל גם לא נראה לי שהוא יהיה מתוחכם מספיק בשביל לעשות זיופים משכנעים כל כך של המסכים של האייפון; רשימת מרכיבים לפריצת האייפון: מפרט גיטרה, רדבול, גיק; חמי פרס יקבל את הזיכיון לייבוא מוצרי אפל בימים הקרובים, לפי נרג'. אגב, עופר לוי כתב את הידיעה, ולא "צפוי לרכז" כפי שעלול להשתמע.

14:30 שמועות. אייפוד חדש בספטמבר. מסתבר שאפל השיקה אייפודים חדשים בספטמבר כבר שנתיים, ואפל צפויה לערוך אירוע לא מוגדר ב-5 בספטמבר, מה שמוכיח מעבר לכל צל של ספק שהיא הולכת להשיק אייפוד חדש. לפני כמה זמן דיברו על אייפודים מבוססי OS X, היו סרטים של ממשק חדש, וחוץ מזה הוזכר גם אייפוד נאנו קטן ושמן; שלט רחוק עם רדיו לאייפוד; תכנית הרדיו הקלאסית ארבע אחרי הצהריים.

24:12 תת-נושא: הקפיטליסט היומי. הפוסט על גאידמק. הפוסט על קוד פתוח. פוסטים על התחממות גלובלית; האתר של אורי רדלר (אני חושב), האתר של Mellel. אחלה מעבד תמלילים, רק חבל שיש למפתחים התנגדות אידיאולוגית לשימוש בפורמט מסמכים פתוח; חבל גם שהבלוג שלהם כל כך מקולקל תמיד. תפסיקו כבר להעתיק ולהדביק מאופן אופיס לתוך וורדפרס, חבורת צבועים מחורבנים! (וכן, הכי חבל שגם הבלוג הזה מקולקל ב-IE6. ראו נושא הבא.); לשם איזון, הבלוג של ביבי; קריאה חובה: חתולולים בוול-סטריט ג'ורנל.

תיקון: תיעוד הפורמט ה-XMLי של מלל.

30:04 כולכם פיראטים. שרתי WGA, אלו שמוודאים שאזרחי מדינת מיקרוסופט משלמים את המיסים שלהם בזמן, נפלו במהלך סוף השבוע, וכל משתמשי חלונות הפכו לפיראטים. בוויסטה, זה אומר שאי אפשר לעשות עם המחשב שום דבר חוץ מלקנות רשיון חדש של חלונות. נחמד איך סיפורי ה-DRM בזמן האחרון פשוט מספרים את עצמם, בדיוק כמו סגירת חנות הווידאו של גוגל מלפני שבועיים. פשוט תעברו כבר ללינוקס, אין עוד הרבה מה להגיד מעבר לזה; בארץ, אי אפשר לקנות נייד בלי חלונות (טוב נו, לא בדיוק "כתב האשמה נוראי", אבל מספיק קרוב :))

36:20 מייקל ביי שונא את האולפן שלו, אבל הוא יפסיד יותר מדי כסף אם הוא לא יעשה מה שאומרים לו; הרובוטריקים, אחלה סרט; איש ההרס, לא ראיתי, אבל נראה לי פחות אחלה, ועדיין משתמשים שם בלייזר דיסק. ועוד על לייזר דיסק, בוויקיפדיה כמובן; אחרי ש-Paramount הודיעה כי תפיץ סרטים רק על תקליטורי HD-DVD ולא בלו-ריי (החלטה אנטי-צרכנית בעליל שבהחלט ראויה להתנגדות), הוא הגיב והבטיח שלא להפיק את הרובוטריקים 2. אחרי כמה מכות בטוסיק, הוא החליט ש-HD-DVD זה כנראה לא כך כל גרוע. העיקר שהרובוטריקים 2 ימשיך כסדרו!

44:15 ליקוי משהו. גרם שמיים כלשהוא ימצא בסביבה הכללית של גרם אחר, מתישהו מחר או מחרתיים. לא יודע, אני לא מבין בדברים האלה. רק אל תבקשו ממני לחשב באיזה שעה זה יהיה…; ליקוי חמה בפליקר של אפרת; ארכיון של פנטזיה 2000, שלא מכיל את חוברת מספר 32 בה הופיע האיש שבא מוקדם מדי מאת פול אנדרסן.

וגם, חכים רוצה לצאת עם מישהי/ו לארוחת ערב, אז זהו.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 036 - איך הרגשת?