מנחים: רן יניב הרטשטיין, חנית כהן, אילנה תמיר

פודקאסט מספר 43, הוקלט ב-30 ביולי, 2008. כשעה. נושאים: היכרות עם חנית כהן; שמועות על מקבוק חדש; פרסומות חדשות של נענע; קויל - מנוע חיפוש סמנטי חדש; אופיס בחצי מחיר; תביעות דיבה בבלוגוספירה; פרוייקט "מוהאבי"; למה אין לאפל מתחרים?; ה-Wii; קעקועים; אוגוסט פינגווין; דינוזארים; בונה היצורים של Spore; בטמן; ועוד.

00:33 היכרות קצרה עם חנית כהן, שידועה גם בתור אח"י דקר, ושלא עושה ego-surfing (לאחר בירור מעמיק יותר מסתבר שאני מגבה לאימייל פעם בשעה רק את וורדפרס בעברית, ואת שאר הבלוגים שלי פעם ביום. וכן, זה כנראה מיותר)

07:48 שמועות אפל - הדור הבא של המקבוק יהיה דק יותר, מעוגל יותר, יהיה לו טראקפאד עם מולטיטאץ', ואפל תייצר בעצמה חלק מהשבבים שנמצאים בו; גלילה סיבובית בניידים של אפל עם iScroll2

11:36 סטייה קצרה מהנושא כדי לדבר על הפרסומות החדשות של נענע, שהועלו על ידי משתמשת יוטיוב שלא קשורה בשום צורה לחברת הפרסום ובאמת כותבת ומדברת ככה גם בחיים האמיתיים.

15:34 קויל - הדומיין cool.com היה תפוס מזמן, בדומיין kewl.com יש איזה וידאו מ-Hulu, ומנוע החיפוש הגדול בעולם נמצא ב- cuil.com. כן כן, הם אמרו שהם מנוע החיפוש הגדול ביותר בעולם. הסיקור האינטנסיווי לו זכו ב-cuil מאז תחילת השבוע מסתכם במשפט " מנוע חיפוש סמנטי יתחרה בגוגל". בעברית, בכל אופן, הוא לא עובד; באתרים שלי, אגב, גוגל.קו.איל הוא מקור הכניסות העיקרי.

23:06 אופיס בחצי מחיר - מיקרוסופט מוזילה זמנית את חבילת היישומים המשרדיים הביתית שלה בכ-50% - תעלה 400 ש"ח במקום 850 בישראל. שזה עדיין לפחות 50% יותר מחבילת היישומים המשרדיים של גוגל, שלא עולה כלום; בלי הרבה קשר, סקריפט גריזמונקי לתיקון של HighLearn המקוללת.

27:25 בלוגרים - חישבו פעמיים לפני שאתם מפרסמים פוסט. איזה אידיוט שהאח הקטן שלו ראה פעם סדרת בית משפט עשוי לאיים עליכם בתביעה; מודיעין-ווטש - בלוג למודיעינים.

33:30 עוד בתחום הרלבנטיות ההולכת ודועכת של מיקרוסופט, סדרת פרסומות חדשה "מוכיחה" שאנשים שונאים את ויסטה רק בגלל שכולם אמרו להם שהיא גרועה, למרות שהם עצמם לא התנסו בה. הפרוייקט נקרא "מוהאבי", ושמו נבחר בגלל שרוב המשתמשים היו מעדיפים להתקע באמצע מדבר שומם מאשר להשאר עם ויסטה עוד יום אחד. למעשה, ויסטה היא מערכת הפעלה לא פופולרית.

36:18 בחזרה לאפל, למה כל המחשבים האחרים בעולם כל כך כל כך מכוערים? לפחות יש כמה שעוד מנסים (אני במיוחד אוהב את הסקין במבוק, שעולה 130 דולר). Plex הוא פורט של XBMC למק.

44:35 ה-Wii ממשיך לגבות קורבנות נוספים, ואיך לגדל ילדה גיקית.

50:15 הגרגויל של חנית כהן. גם אחרי גיל 16 עושים טעויות - zuneguy מסיר את הקעקועים שלו (אגב, תיקון טעות - הקש ששבר את גב הגמל לא היה הזון האחרון, אלא ההכרזות המאכזבות ב-E3).

53:33 ביום שישי הקרוב עורכת עמותת המקור את כנס אוגוסט פינגווין השנתי. חוץ מחסות של מיקרוסופט, תהיה שם הרצאה של שושנה פורבס על אתגרים בכתיבה דו-כיוונית, הרצאה של אורי עידן על הנציגות הישראלית של W3C, ארגון התקינה ברשת, תום סלע על בלוגלי, ליאור קיסוס על דרופל, ועוד. חנית אומרת שיהיה מצויין, ואני אולי אגיע באמצע; וגם, דינוזאורים במדעטק ועוד על בונה היצורים של Spore.

וכמה מינים של פינגווינים אתם מכירים?

66:08 רק בכמה מילים על בטמן, כי חלקנו עדיין לא ראינו.

(ואם נשמעתי קצת רדום במהלך ההקלטה, זו הסיבה)

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 43 - חנית כהן מתארחת


/podcasts/geekim-podcast-no-043-2008-07-30.mp3">