מנחים: רן יניב הרטשטיין, רוני שני, בראלה, איתמר שאלתיאל, אורן הוברמן

פודקאסט מספר 42, הוקלט ב-24 ביולי, 2008. נושאים: העיצוב החדש של Nana10; התפרצות המיזוגניה בדה-מרקר; Fisking; רשימות קיבלו מימון; iDigital והאייפון; מחשב הרשת של מייקל ארינגטון; נול, עוד לבנה בחומה של גוגל;  שלטי חוצות באבן גבירול; בטמן; ועוד.

05:20 Nana10, השקעה רכה קשה - מה אנחנו חושבים על העיצוב החדש? ושלא תחשבו שלזה יש קשר ישיר לעניין; ירוק ברשת - הטור של איתמר בערוץ ירוק חי.

10:18 " התקף מיזוגניה" או " מחלה כרונית" ברצף הקלישאות הסקסיסטיות בראיון עם נטלי קרמר, מנהלת הפיתוח במודו? לפי המתקפה המאוחדת והמוצדקת שהפונתה כלפי אורי ברקוביץ' וטלי חרותי-סובר שחתומים על הראיון בדה-מרקר, ניתן היה להסיק שמדובר בחריגה יוצאת דופן מגבולות הטעם הטוב, אבל טקסטים כאלה ודעות כאלו רחוקים מלהיות חריגים. למי שתוהים, שמותיהם של אורי ברקוביץ' וטלי חרותי-סובר הוסרו משורת הקרדיט רק בדיעבד. למיזוגניה שלום. (עדכון: ברקוביץ' מבקש להבהיר שהוא לא היה מודע לשינוי הקרדיט כאן, והקרדיט באתר שבקישור הקודם, אותו הוא עורך, לא שונה)

מאיר ברנד הוא הכבשה השחורה של המשפחה שלו.

14:27 בתגובה על הפוסט של גל מור על Nana 10, ציין אורון מזרחי מנטקראפט שבלי קשר למה שקורה באתר, הדיון עצמו מעיד על התגברות של התעשייה - בדיוק כמו כמות ואיכות התגובות על הראיון הנ"ל. מצד שני, לא בטוח של- Fisking, הנוהג של הפרכה נקודתית מפורטית של מאמר או פוסט שמקובל מאוד בבלוגוספירה בארה"ב, יש יותר מדי השפעה. בארץ, בבלוג של עידו קינן אפשר למצוע Fisking ראוי לשמו (לשם הבהרה, רוברט פיסק הוא היה מטרה אהודה של פיסקינג, ולא פיסקר בעצמו.)

14:27 רשימות עברו שרת. למרבה השמחה, נראה שהעזרה של InfinityIT תבוא לידי ביטוי רק מאחורי הקלעים, ורשימות ישאר רשימות. או שמא הגיע הזמן לפתוח את הגן הסגור הכי נקי ומסודר ברשת בארץ?

24:54 התייחסות שבועית בלתי נמנעת לאייפון ול-iDigital. אל תתנו ל-iDigital להחליף לכם את ההרדיסק במקבוק - קל מדי לעשות את זה לבד.

31:49 מייקל ארינגטון רוצה שיפתחו לו מחשב לוח קטן שיעלה 200 דולר ויריץ רק פיירפוקס וסקייפ. בסלאשדוט רוצים שלום עולמי; ה-XO-2, הדגם הבא של המחשב של OLPC; המסך של Samsung עם התינוק בצד.

37:30 חזרה קצרה ל-Nana10 - סקריפטים לטיפול בעיצוב החדש.

41:55 נול. לא מפלצת קטנה ושעירה, כי אם מאגר ידע חדש של גוגל, בעריכת גולשים. Knol, מהמילה knowledge. אודי מנבר הישראלי דיבר על זה עם Wired; מה בדיוק קרה ל-Citizendium? וכן, כן - זה דומה מאוד ל- Mahalo :)

41:55 וכרגיל - גוגל צוברת יותר מדי כוח. וייתכן שהיא קונה את דיגג; 5min - אתר מדריכי וידאו קצרים.

47:51 מה יהיה על שלטי החנויות באבן גבירול? ומה יהיה על שלטי הפרסומת של Nana10?

58:14 עובדה מעניינת על עטלפים - הם לא מחרבנים לכם על האוטו, הם יורקים עליו.

59:07 וכמה מילים על בטמן, שהקרנת הבכורה שלו נערכת בזמן עריכת שורות אלו ממש. עדיין לא ראיתי. אני מתכנן להחזיר את תג הגיק שלי מחר על הבוקר.

60:43 איתמר מסכם: The Wire יותר טוב ממלחמה ושלום.

משימה למאזינים: הרכיבו לנו קמע לפודקאסט, מכמה שיותר חיות שונות. הטוב בכל העולמות (האתר של מה יש)

(וסליחה לכל המנויים ל-RSS שהפוצצו בפרסומות המזעזעות של Nana10 - זה מה שקורה כשמנהלים מיליון בלוגים ב-Windows Live Writer ולא שמים לב)

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 42 - הכל יח"צ