מנחים: רן יניב הרטשטיין, רוני שני, בראלה, אילנה תמיר

פודקאסט מספר 41, הוקלט ב-15 ביולי, 2008. כ-40 דקות. נושאים: אייפון 3G; אייטיונז בישראל, רק בלי המוסיקה; כנס גלובס לשיווק באינטרנט; עולמות הגוף - תערוכה של גופות משומרים מגיעה ישראל; האקדמיה ללשון העברית ועוד.

ברוכה השבה רוני, וברוכה הבאה בראלה - גיקית של אוכל בנשמתה, ומנהלת במפעל פסטה במקצועה.

03:37 אייפון שתיים אפס דור שלישי. יש לו חיבור מהיר לאינטרנט, GPS מובנה, חיי סוללה ארוכים יותר והוא מגיע בלבן, אבל יותר מהכל, לאייפון החדש יש חיבור אוזניות אמיתי. חוץ מזה, יש לו מערכת הפעלה חדשה (שגם האייפון החדש יודע להריץ אותה), שתומכת בהתקנת יישומי צד שלישי מחנות היישומים הסגורה של אפל. בעת ההשקה, היו בחנות הזו כ-550 יישומים, מתוכם כ-150 חינמיים. רוב האחרים נעו במחירם בין דולר ל-10 דולר.

(מפתחים עצמאיים שמאסו בפיתוח לפייסבוק, שימו לב: מגוון קטן של יישומים + כמה מיליונים פוטנציאליים של משתמשים = הזדמנות שלא מגיעה לעיתים קרובות. אפל אמנם שומרת לעצמה נתח לא קטן מהרווחים, אבל כרגע נראית חנות היישומים לאייפון כמו פרה שמטילה ביצי זהב. כדאי למהר, היצע היישומים בחנות גדל בקצב מסחרר)

ובתחום תורת המספרים - אפל אמנם מתפארת במיליון מכשירי אייפון 3G אותם "מכרה" בתוך שלושה ימים, אבל אפילו כל מי ששכפלו את הידיעה הזו לא באמת מאמינים. בפועל, אפל העבירה מיליון מכשירים לספקים ברחבי העולם, אבל כמות המכשירים שהגיעו לידיהם של לקוחות בפרק הזמן הזה קטנה בהרבה.

06:20 iTunes מישראל עם כרטיס אשראי מקומי - אבל בלי המוסיקה והסרטים. Hotel Chevalier - וקוראים לה נטלי פורטמן.

10:29 מלבד הכותרת המופרכת על מיליון המכשירים שלא באמת נמכרו, היתה גם סנסציה נוספת שיותר מדי בלוגים ואתרי טכנולוגיה רצו כל כך לכתוב עליה שזה בכלל לא שינה להם שהיא לא ממש קרתה: האייפון החדש, כמו גם האייפון הישן עם מערכת ההפעלה החדשה, עדיין נעול.

11:38 בקצרה על כנס גלובס לשיווק באינטרנט - לא פספסתם הרבה. פסטיבל הקולנוע בירושלים.

18:10 תערוכה מדעית של חלקי גופות משומרים מסתובבת בעולם מאז 1995 וצפויה להגיע לחיפה ב-2009. ככל הנראה ישנה מחלוקת סביב מקור הגופות בהן נעשה שימוש בתערוכה, למרות שהמארגנים טוענים שכל הגופות נתרמו על ידי בעליהם הקודמים "כדי להכשיר רופאים ולחנך הדיוטות". המטרה המוצהרת של התערוכה היא שיפור המודעות לבריאות, אבל בעמוד השיחה בוויקיפדיה מצוין כי התערוכה מופעלת על ידי ארגון מסחרי, וכי ההשקעה האדירה בשימור הגופות צריכה להיות מופנית ליצירה של מודל סימולציה מלא של גוף האדם בתפוצה בינלאומית וברישיון קוד פתוח.

21:48 בכל עונה של IT Crowd יש פרק אחד שהוא יצירת מופת שגורם לכל שאר הפרקים להחוויר. בעונה השניה, זה היה הפרק השלישי - Moss and the german (ולמי שתוהים, בעונה הראשונה זה היה הפרק הרביעי) (ואמנם מוריסי עדיין לא ביטל, אבל סוזי כן, לעזאזל איתה)

24:58 הבטחות צריך לקיים. הוועדה למונחי טכנולוגיית המידע מחפשת חברים חדשים. עידו קינן מספר בכלכליסט שהוועדה שמייעצת בנושא קליטת מונחים טכניים לשפה העברית (זו של האקדמיה, לא זו האמיתית שכולנו דוברים) מחפשת חברים חדשים. לפי הדברים שאמר יו"ר הוועדה אמנון שפירא בכתבה, היא היתה זקוקה לדם חדש כבר מאז שהוקמה. בינתיים, הצעתי את מועמדותי במייל.

28:33 ראיון של רוני שני עם זיו נבות, סמנכ"ל בכיר ב- Bebo, שהיתה בראש רשימת מילות החיפוש הבולטות של גוגל ב-2006.

וכמובן - קפטן ג'ק ספארו

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 41 - גורקי פארק