מנחים: רן יניב הרטשטיין, רוני שני, עידו הרטוגזון, גליה סיון, אפרת אסקירה

פודקאסט מספר 47, הוקלט ב-24 באוגוסט, 2008. כ-50 דקות. נושאים: חברת החדשות של ערוץ 2 עכשיו ברשת; קצת מוסיקה: פול מקרטני, דפש מוד, הברידרז, Low והגאטר טווינז - מצאו את המשותף; Photosynth, שירות חדש ספק מדהים ספק מיותר של מיקרוסופט; על פרסום, יחסי ציבור, ושיווק בכלל, ובמיוחד ביחס למיקרוסופט; קפיטליזם יצירתי ושרי אריסון; תולעים בפייסבוק ואבטחת מידע; ופורנו, פורנו ועוד פורנו.

פתחנו בהתנצלות בפני כל מי שקיבלו המון עדכונים ישנים בפיד RSS שלנו השבוע, או שסבלו מכל תקלה אחרת עם האתר בשבוע האחרון. בנימה חיובית יותר, אחרי אינספור תקלות עם תוסף הפודקאסטים PodPress, עברנו להשתמש בתוסף Podcasting הבסיסי אך היציב יותר. PodPress אמנם מציע המון פיצ'רים שימושיים לפודקאסטרים, אבל גם סובל מרמה נמוכה במיוחד של תמיכה ובקרת איכות, ואנחנו לא ממליצים עליו.

בניגוד למה שאמרתי בזמן ההקלטה - נותרו עוד שלושה (ולא שניים) קופונים עם הנחה גדולה והטבות גדולות לחבילות לטווח ארוך בדרימהוסט: רוחב פס ושטח אחסון גדולים פי ארבע, והנחה של 150 דולר לחמש שנים או 200 דולר לעשר שנים.

ובניגוד לעוד משהו שאמרתי בזמן ההקלטה - יצרתי חשבון טוויטר לגיקים. הירשמו בשביל לקבל עדכונים על פודקאסטים חדשים ועוד, ובשביל לשלוח לנו סיפורים או סתם לדבר איתנו בזמן ההקלטה.

00:57 מזל טוב לעידו הרטוגזון - חתם בשבוע שעבר על חוזה לפרסום הספר "טכנומיסטיקה: העולם כמדיה", בהוצאת מדף.

05:06 ג'ו ביידן, הסגן החדש של ברק אמריקה.

07:44 חברת החדשות של ערוץ 2, עכשיו באינטרנט - באתרים של רשת וקשת, שכוללים בין היתר ידיעות טקסט, ומהדורת צהריים בת כשתי דקות שמופקת במיוחד לרשת. האתר של קשת מקולקל, האתר של רשת עובד. "מקו", מצד שני, עדיין לא עלה, אבל לפחות "תוכנית האקטואליה המהפכנית מה קורה" כבר משודרת.

14:39 פול מקרטני ודפש מוד עדיין לא ביטלו.

16:01 ואם כבר הופעות - ההופעה של הברידרז בזאפה היתה יכולה להיות הרבה יותר טובה אם היא לא היתה ב"שכונה בתל אביב שהיא לא בתל אביב, ליד פאב אירי שהוא לא פאב אירי, ובתוך מועדון הופעות שהוא לא מועדון הופעות". ואנחנו לא היחידים שחושבים ככה. בספטמבר יופיעו Low וה-Gutter Twins ובדיוק הרגע נגמר המבצע על הכרטיסים, ועידו בכלל מעדיף ללכת להופעות בחינם, כמו ההופעה של משפחת אלייב. (ואגב, קים דיל כנראה לא לסבית).

21:50 מיקרוסופט שחררה סוף-סוף את Photosynth, כלי שמסדר תמונות חד-ממדיות על מודלים תלת-ממדיים, שהיה הדמו הפופולרי ביותר שלה כבר למעלה שנה. אני רק מזכיר את זה כי לפחות פעמיים אמרתי ש-Photosynth אף פעם לא יהיה יותר מזה. למרות מדובר באתגר מתמטי מעניין והיישום שלו היה ללא ספק תובעני במיוחד, השימושים היחידים שאני יכול לחשוב עליהם עבור כלי כזה הם מדעיים או משטרתיים. אולי זה פשוט בגלל שהם עדיין לא הצליחו ללטש מספיק את חווית השימוש, אבל המקום האחרון בו הייתי רציתי לראות את זה זה הפליקר שלי. בכל מקרה, אל תטרחו ללחוץ על הקישורים - אתם נמצאים מספיק זמן ברשת בשביל לדעת שב-2008, אנחנו כבר לא מתקינים תוכנות ייעודיות רק בשביל להפעיל אתר אחד.

אבל כמובן, יש גם דעות אחרות.

26:23 ואם זה לא מספיק כדי לרענן את התדמית שלה, אז אין ספק " שכוכב טלוויזיה משנות ה-90 ששיחק פשלונר מקצועי לצד סדרה ארוכה של מחשבי מק" זה מה שיהפוך את מיקרוסופט למגניבה. כך נראתה פרסומת אחרת בכיכובו של סיינפלד, אז ל-HP. והאם חברת הפרסום הכי מגניבה בניו-יורק יכולה להפוך את מיקרוסופט למגניבה?

39:52 רעיון הקפיטליזם היצירתי שהציג ביל גייטס בוועידת דאבוס ראוי כנראה להתייחסות, אבל האם, כפי שעשה שהגיב יהו בבלוג של רוני, צריך לשפוט אותו לפי ההתנהגות של ביל גייטס במיזמים אחרים, כמו, לדוגמה, מיקרוסופט? לחלופין, האם צריך לשפוט את " מהות החיים" ביחס לפעילויות האחרות של שרי אריסון?

48:37 עוד תולעת בפייסבוק, תודה ל@ חנן כהן על הקישור (ואגב, ברור שקצת הגזמתי בפודקאסט ואפשר להתגונן או לפחות להמנע ממתקפות פישינג, אבל זה יכול לקרות לכל אחד.)

52:51 הצלחנו להחזיק ארבעים ומשהו תוכניות בלי לדבר שוב על פורנו, אבל כמה אפשר להתאפק: מגזין פלייגירל הודיע שהגיליון המודפס האחרון יצא בסתיו, 35 שנים אחרי הגליון הראשון. ובעניין זכויות היוצרים - מסתבר שדווקא היו כמה חיכוכים בין פלייגירל לפלייבוי. חה חה. ולאפרת: ברט ריינולדס ב-1972, עם שיער חזה מעוצב.

רוני הטילה וטו על כל דיון שהוא שקשור ל-iPhone, אולי בצדק. אלו שני נושאים שהיו ברשימה ולא דיברנו עליהם:

בפולין, Telekomunikacja Polska שכרה ניצבים סטייליסטים צעירים כדי ליצור תורים מזוייפים מחוץ לנקודות המכירה של ה-iPhone ביום ההשקה ולשדל עוברי אורח להכנס לחנויות. מעניין אותי מה היתה הדינמיקה ביניהם לבין הקונים האמיתיים. לדוגמה, האם הקונים האמיתיים באמת היו צריכים לחכות מאחורי שחקנים בתשלום בתור? והאם השחקנים האלה התקדמו עם הזמן והגיעו בסוף לנקודת המכירה, ושם ביצעו את כל הטקס של קניית והפעלת המכשיר? האם המוכרים היו בסוד העניינים, ונדרשו להפגין כישורי משחק משל עצמם? ואם לא, מה עשתה החברה עם כל המכשירים שאריזתם נפתחה בתהליך הזה? האם הם החזירו אותם לאפל לשימוש כמכשירים חלופיים, או ארזה אותם מחדש ומכרה אותם בשוק המקומי? האם אפשר להשיג עכשיו להשיג בפולין מכשירי iPhone חדשים לגמרי אך ארוזים מחדש, ולכן מוזלים? יש בפולין אירו? כמה עולה טיסה לפולין?

חוץ מזה, מי שבאמת רוצים להשתמש ב-iPhone 3G, מגלים שדווקא בתור מכשיר טלפון הוא לא ממש מצטיין - איכות הקישוריות נמוכה, השיחות מתנתקות, ואפל מסרבת להכיר בבעיה.

וגם, תודה לשחורדינית ששלחה סיפור נוסף בטוויטר, אבל אחרי שכבר סיימנו להקליט.

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 47 - ושוב, פורנו