מנחים: רן יניב הרטשטיין, רוני שני, גליה סיון, אפרת אסקירה, אילנה תמיר

פודקאסט מספר 48, הוקלט ב-7 בספטמבר, 2008. כ-40 דקות. נושאים: דון לה-פונטיין, דב חנין, כרום, פיקסה, אפל, חשמל אלחוטי, המגילות הגנוזות מים המלח, Spore, תרגום חדש למלכוד 22 כולל הקראה של העמוד הראשון, שיטת השקשוקה, שלמה זנד, דינוזאורים בחיפה, לוויתנים מתפוצצים ועוד.

קופונים לאחסון לטווח ארוך בדרימהוסט, הנחה גדולה ותנאים טובים יותר.

(הבר המדובר מאמצע ההיכרות הוא " בתה וגריגה", בלבונטין 2. קצת צפוף)

מוקדש לזכרו של דון לה-פונטיין, הקול של יותר מ-5,000 טריילרים בעשרות השנים האחרונות, שנפטר בשבוע שעבר מחזה אוויר.

03:55 פינת דב חנין השבועית: דב חנין רוצה אותך בקלפי מאת אמיתי סנדי, וחולצות I DOV TA בחנות קולורטאץ' בלונדון מיניסטור. ועל הקשר בין דב חנין ל-bears.

06:45 גוגל כרום, דפדפן חדש של גוגל, " ממציא את הדפדפן מחדש" (כן בטח, אבל הקומיקס של סקוט מקלאוד מעולה). כך או כך, בתוך 72 שעות הוא קיבל נתח של 1.5% משוק הדפדפנים.

11:49 ואם כבר גוגל, גרסה חדשה של פיקסה כוללת זיהוי פנים ותיוג אוטומטי, בדיוק כמו שהבטיחו לנו לפני שנתיים. אבל בניגוד למה שכתבנו, זיהוי הפנים פועל רק ב-Picasa Web ולא ב-Picasa. בכל אופן, מדובר ביישום מעניין יותר לטכנולוגיה מאשר חנות האופנה של Riya.

13:17 שמועות אפל: באירוע של אפל ב-9/9 , צפו לקבל אייפוד נאנו חדש עם מסך רחב שיראה כמו ה-Zune עם זיכרון פלאש, וגרסה חדשה של iTunes 8 עם המלצות מוזיקה אוטומטית. ועד אז, אפשר לנסות את Moody, שמאפשר לתייג שירים לפי מצב רוח.

18:11 הזהרו במיוחד מהגרסה החדשה של WGA - לא שאי פעם היתה סיבה להתקין את זה, אבל עכשיו יש סיבה הרבה יותר טובה לא להתקין. ל-Windows XP Professional בלבד.

19:28 אינטל מדגימה חשמל אלחוטי. הטכנולוגיה לא חדשה והיא לא בהכרח ישימה יותר היום משהיתה אי פעם, אבל נעים להזכר שעדיין מתקדמים בכיוון הנכון.

23:46 המגילות הגנוזות ברשת - המאגר כולו יסרק ויהיה זמין באופן חופשי בתוך שנתיים. מכיוון שאנחנו היינו זקוקים לדי הרבה עזרה עם זה, הנה סיכום קטן מוויקיפדיה למי שגם מתקשים:

ה מגילות התגלו במערות קומראן שב מדבר יהודה ובאתרים נוספים באזור, בחפירות שנערכו במקום בין השנים 1947 - 1956. גילוי המגילות נחשב לאחד הממצאים ה ארכאולוגיים החשובים ביותר מאז ומעולם. למגילות חשיבות היסטורית ודתית רבה, מאחר שמלבד קטע בודד של ברכת כהנים מ כסף הן המקור ה מקראי העברי הקדום ביותר שנמצא. למרות שחלקים מן הכתוב במגילות ניזוקו ואין אפשרות לשחזרם, רובן נשמרו היטב בשל ה אקלים היבש השורר באזור ים המלח. רוב המגילות כתובות ב עברית, ומיעוטן ב ארמית וב יוונית.

באמצעות בדיקת תיארוך פחמן וניתוח טקסטואלי של המגילות ניתן לתארך את כתיבת המגילות ל מאה השנייה וה ראשונה לפני הספירה. המגילות הן מקטעים של כ-800 "ספרים" מתקופת הבית השני. 30% מהמגילות מהווים מקטעים מכל ספרי ה תנ"ך, למעט מגילת אסתר. כרבע מהמגילות הן ספרים חיצוניים, כגון ספר חנוך א'. 30% מהמגילות הן פרשנויות רבניות והנחיות רבניות של אנשי כת מדבר יהודה.

ועוד קצת מידע כללי על המגילות *שלא הולכים להעלות לרשת*.

25:00 להוריד ספרים מ-Google Books: הוראות הכנה למתכנתים, ומה שנראה כמו פתרון קצת יותר ידידותי (לא בדקתי לעומק, נראה שזה עובד)

25:55 Spore, המשחק המדובר ביותר בשנים האחרונות מלבד Duke Nukem Forever, יצא לחנויות, ואף אחד מאיתנו עדיין לא שיחק בו. אבל אם היינו מנסים, היינו מגלים שהוא מוגבל באחת ממערכות ה-DRM המרושעות ביותר שתעשיית המשחקים יצרה (ותודה לחברותי לפודקאסט שאפשרו לי להחליק את מעבר הנושא האלגנטי בנונשלאנטיות מוחלטת).

28:00 תרגום עברי חדש למלכוד 22, מהשבוע בחנויות. אחרי שהתרגום של בני אדר ובני לנדאו כבר אזל מרוב החנויות, את התרגום החדש של ירון בן-עמי תוכלו למצוא בקלות, במחיר של 100 ש"ח בלבד.

29:08 זו היתה אהבה ממבט ראשון - הקראה (עילגת למדי, האמת) של העמוד הראשון של התרגום החדש של מלכוד 22.

31:56 שיטת השקשוקה - מי ראה?

34:58 שלמה זנד - מתי ואיך הומצא העם היהודי?

38:02 בהמשך לפודקאסט 43 - אילנה ביקרה בתערוכת הדינוזאורים במוזיאון חיפה. וב-14 לספטמבר חופרים את עצמות הלוויתן הראשון שנקבר בישראל בחוף הבונים: מבצע שלד לוויתן.

39:50 באותו נושא בדיוק - הלוויתן המתפוצץ:

The humor of the entire situation suddenly gave way to a run for survival as huge chunks of Whale Blubber fell everywhere [...] Everyone on the scene was covered in small particles of Dead Whale

די בטוח שזה העמוד המקורי. מידע נוסף, כמובן, בוויקיפדיה.

41:28 הווידוי ההיסטורי השבועי של אילנה - קריירת הרפאות.

המלצה: מדפסת תוויות PTouch 1000 של Brother, בערך 200 ש"ח. הכי הרבה כיף שיכול להיות בלי להוריד את הבגדים ולקנות מדפסת תוויות גדולה ומגניבה יותר. יש מבצע באופיס דיפו.

(פרט טכני קטן: השבוע קודדתי את הקובץ ב-64Kbps במקום ב-94Kbps כמו בדרך כלל. הקובץ קטן יותר, אבל ייתכן שהאיכות תפגע. אם כאבו לכם האוזניים בתום הפרק יותר מהרגיל, דווחו בתגובות.)

להורדה ב-MP3: גיקים, פודקאסט 48 - הלוויתן המתפוצץ